CSW Energetyk
Julia Nieznalska
09/04/2018

Aktywnie, zdrowo i ENERGETYcznie

Kto z nas nie słyszał magicznej nazwy Nałęczów? Dziś ta piękna część Polski jest może być celem wypadów nie tylko dla osób chcących korzystać z jego uzdrowiskowych walorów, ale też dla tych, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek.

A świetne pomysły na taki ma klimatyczne i zupełnie wyjątkowe Centrum Szkoleniowo Wypoczynkowe „ENERGETYK”.

Nałęczów to uzdrowisko znane w całej Polsce szczególnie z walorów klimatycznych korzystnych przede wszystkim dla osób z chorobami układu krążenia. Zdrowe wody mineralne, wyjątkowa jonizacja powietrza i mikroklimat obniżający ciśnienie tętnicze stwarzają idealne warunki do pobytu tak profilaktycznego, jak i leczniczego. Początkowo uzdrowisko było miejscem przeznaczonym przede wszystkim dla chorych, ale okazało się, że to również bardzo dobre miejsce dla osób ceniących aktywne spędzanie czasu w czystym i zdrowym klimacie.

Relaks z naturą w tle
Właśnie do takich osób, zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem, z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, kieruje swoją ofertę wspomniane Centrum Szkoleniowo Wypoczynkowe „ENERGETYK” w Nałęczowie.
– Można przyjechać tu w ramach warsztatów, szkoleń, konferencji, na co pozwalają nowoczesne sale szkoleniowo-konferencyjne, a także prywatnie na weekend lub dłuższy urlop – wylicza Radosław Kisielewski z C.S.W. „Energetyk” w Nałęczowie. – Ciekawy architektonicznie budynek znajduje się na bogatym w roślinność zboczu lessowego wąwozu, przez który jak przez filtr wiatry wtłaczają powietrze do tzw. Niecki Nałęczowskiej. Dzięki temu przebywając na balkonach „Energetyka” można oddychać pełną piersią i czuć energetyczne działanie uzdrowiskowego klimatu. Nawet krótkie wyjście w trakcie przerwy w zajęciach szkoleniowych lub konferencyjnych jest okazją do orzeźwiającego łyku świeżego powietrza – tłumaczy.
Można zatem skorzystać z chwili odpoczynku na balkonach lub licznych tarasach „Energetyka” podczas krótkich, firmowych pobytów, ale też na plenerowych imprezach integracyjnych. Bardzo cenioną atrakcją, łączącą możliwość kuracji klimatycznej z wysłuchaniem ciekawych historii o Nałęczowie i jego gościach są spacery z przewodnikiem PTTK, który opowie np. o magicznym, czerwonym źródełku miłości, o górze Józefa Poniatowskiego czy też o domku, w którym mieszkał Karol Wojtyła.

Rower, biegi i SPA dla odprężenia
Ci, którzy zarezerwują sobie dłuższy pobyt w „Energetyku” mają o wiele więcej możliwości aktywnego spędzenia czasu. – Zaczniemy od tych, którzy nie potrzebują profesjonalnego sprzętu tj. np. miłośników biegania i nordic walking. Na niewielkim placu przylegającym do restauracji „AMPERIA” można przeprowadzić krótki trening rozgrzewkę, a następnie ruszyć na trasy oznaczone przez Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów”. Do wyboru mamy trasy łagodne, wiodące przez park uzdrowiskowy, ale także o wyższym stopniu trudności wybiegające w strome podejścia w wąwozach otaczających Nałęczów – wylicza Radosław Kisielewski.
Ci, którzy preferują przejażdżki rowerowe będą również miło zaskoczeni, gdyż korzystając z dwóch kółek można podróżować po całym trójkącie turystycznym obierając sobie za cel miejsca atrakcyjne krajobrazowo, turystycznie, sportowo, historycznie, religijnie itd. Biura obsługi ruchu turystycznego dysponują profesjonalnymi przewodnikami, a „ENERGETYK” oferuje wynajem rowerów oraz fachową pomoc serwisową.
Jeśli dodamy do tego smaczne i zdrowe posiłki w restauracji „Amperia” oraz możliwość regeneracji sił, odnowy biologicznej i kosmetycznej w SPA Nałęczów, to oferta „ENERGETYKA” znajdującego się ok 2 godziny jazdy samochodem od Warszawy staje się bardzo atrakcyjna.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www Centrum Szkoleniowo Wypoczynkowego ENERGETYK.
A także do śledzenia „Energetyka” na Facebook’u.

Oprac. Julia Nieznalska

CSW Energetyk
CSW Energetyk

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Patioszka 07/05/2018 16:19

    CytujSkomentuj

    Byłam tam raz :) Cudowne miejsce. Bardzo fajna i „ciepła obsługa”. Ludzie super. Nałęczów w ogóle jest bardzo urokliwy. Jednak jeśli ktoś szuka plastikowych obrazków rodem z najbardziej wymyślnych katalogów, to się zawiedzie, bo to miejsce trochę lat już ma.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.