ksiezycowydworekikona
Redakcja
07/12/2012

Księżycowy Dworek na Mazurach

Kompleks Wypoczynkowo-Konferencyjny Księżycowy Dworek to niepowtarzalna atmosfera, przesycone barwami mazurskie krajobrazy, lasy i bajeczne jeziora ze śpiewem ptaków w tle. To wszystko oraz szeroka oferta handlowa sprawią, że pobyt na Mazurach okaże się spełnieniem marzeń o doskonałym relaksie i wypoczynku

Księżycowy Dworek zaprasza na:
– rodzinne wakacje
– pobyt indywidualny
– romantyczny weekend
– uroczystości weselne
– przyjęcia okolicznościowe
– konferencję
– imprezy integracyjne

W czasach krzyżackich na miejscu hotelu istniał zameczek myśliwski, zastąpiony w późniejszych latach oddzielnym majątkiem ziemskim. W 1913 roku jego właścicielem był Julius von Normann a później Dortmund Dodo zu Innhausen und Knyphausen, który przeniósł siedzibę dworu nad jezioro Siercze. W nowo wybudowanym dworze zamieszkiwał do 1945 r. Wieś Gierłoż wraz z dworem znajdowały się tuż przy zasiekach z drutu kolczastego otaczających pole minowe biegnące wokół umocnień „Wilczego Szańca”, kwatery głównej Hitlera. wór przez długie lata służył jako ośrodek wczasowy Instytutu Lotnictwa w Warszawie, po czym został sprzedany. Nowy właściciel odremontował dwór i wybudował w parku obok istniejących domków letniskowych oddzielny budynek hotelowy. Powstał wówczas rozległy kompleks hotelowo-parkowy nazywany „Księżycowym Dworkiem”, w skład którego wchodzą 3 budynki hotelowe „Legendarny Pałacyk Ewy Braun”, „Dworek Pana Tadeusza” i „Dworek Teri” oraz 3 domki letniskowe zwane „Bungalowy Leśniczego”. Obecnie stanowi on idealne miejsce na rodzinny urlop w otoczeniu natury, romantyczny weekend we dwoje oraz organizację klimatycznych wesel, a także firmowych wyjazdów integracyjnych z mnóstwem atrakcji.

Księżycowy Dworek to:
·    140 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z łazienkami, TV oraz Internetem
·    5 sal konferencyjnych
·    kort tenisowy
·    domki letniskowe
·    leżaki
·    plac zabaw dla dzieci
·    boisko do siatkówki
·    grillowa chata z miejscem na ognisko
·    kręgielnia
·    stoły bilardowe
·    siłownia
·    quady
·    łódka ze sprzętem wędkarskim
·    plaże w strefie ciszy
·    5 hektarowy Park zabytkowy
·    zaplecze rekreacyjne (SPA):
o    sauna
o    8-os. mazurskie balie
o    wanny z hydromasażem
o    gabinet kosmetyczny z kapsułą młodości
o    gabinet masażu

Hotel Księżycowy Dworek
Gierłoż 2, 11-400 Kętrzyn
514-822-842
0-89-752-42-77
www.ksiezycowydworek.pl


ksiezycowydworekikona
ksiezycowydworekikona

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Marysia 17/07/2012 10:04

    CytujSkomentuj

    wygląda bardzo zachęcająco, kocham Mazury, a ten dworek wydaje się bardzo klimatycznym, kameralnym miejscem! w sam raz na ucieczkę od wielkiego miasta. jesli ktoś był, to chętnie poznam opinie:)

  2. wroblak 17/07/2012 19:10

    CytujSkomentuj

    Z czystym sumieniem polecić to miejsce:)Świetne miejsce w otoczeniu lasu i przy jeziorze.Wspaniała atmosfera, przemiła obsługa i bardzo smaczna kuchnia:)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.