ikona_harekat
Fot. materały prasowe Lapis Shop
Ela Prochowicz
09/12/2013

Lapis Shop: afgański kącik w centrum Krakowa

Wielbiciele niebanalnego stylu i oryginalnych dodatków już od ponad roku mogą się cieszyć dostępem do niezwykle ciekawej, orientalnej biżuterii wykonanej z kamienia lapis lazuli. Urok i wyjątkowość całej kolekcji oraz skuteczny marketing zaowocował sukcesem i szybkim rozwojem marki, która zdobywa coraz szersze grono miłośników

Dla tych z Małopolski mamy świetną wiadomość – biżuteria z kolekcji Lapis Shopu będzie na stałe obecna w Krakowie. 12 listopada 2013 r. miało miejsce otwarcie drugiego już sklepu marki Lapis Shop. Do niedawna krakowscy wielbiciele afgańskiej biżuterii mogli korzystać ze sklepu internetowego, teraz mogą również udać się na ulicę Kapelanka 13 C, by móc podziwiać oraz nabywać specjalnie wyselekcjonowaną biżuterię.

Wchodząc do środka, raczej nie myśli się o tym miejscu jak o zwykłym sklepie. Brak tam typowej lady, witryn czy półek. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się uchwycić esencję afgańskiego klimatu – w powietrzu unosi się zapach kadzideł, dookoła perskie dywany, kolorowe szale, stroje etniczne, nakrycia głowy, no i oczywiście to, co najważniejsze, czyli szeroki wachlarz orientalnej biżuterii. Marcin Krzyżanowski, podróżnik i właściciel Lapis Shopu, skompletował i przywiózł z Afganistanu  olśniewającą kolekcję, w skład której wchodzi zarówno biżuteria nowoczesna, jak i ta w stylu klasycznym oraz etnicznym. Wśród biżuterii można znaleźć naprawdę wyjątkowe okazy, posiadające nie tylko niepowtarzalny urok, ale i swoją historię.  To wszystko powoduje, że na chwilę przenosimy się do innego, odległego o tysiące kilometrów miejsca. Przekraczając próg Lapis Shop, mamy okazję poczuć namiastkę klimatu kabulskich bazarów.

Pasja połączona z wiedzą i doświadczeniem pozwoliła na stworzenie czegoś wyjątkowego i zdecydowanie wyróżniającego się na tle licznych sklepów i butików z biżuterią. Skrupulatnie dobrany  asortyment sprawia, że każdy znajdzie tutaj zarówno coś dla siebie, jak i dla bliskich osób. Nowy sklep to nie tylko biżuteria. Oryginalny upominek w postaci miniaturki burki afgańskiej na butelkę? Ciekawe nakrycia głowy, damskie i męskie stroje etniczne, ręcznie wykonane torebki, kolorowe szale a nawet ciekawe naczynia, wazony – Lapis Shop i w tej kwestii wyszedł naprzeciw wysokim wymaganiom swoich Klientów.

Podziwiając zbiory, łatwo stracić poczucie czasu i zagubić się pośród skarbów zgromadzonych przez Marcina Krzyżanowskiego. Całość to unikalne, pojedyncze egzemplarze – owoc pracy jubilerów i rzemieślników afgańskich, którzy wkładają w swoją sztukę mnóstwo serca. „Współpracuję tylko z doświadczonymi, lokalnymi twórcami, którzy są w stanie stworzyć przedmiot o pięknie, którego nie jest w stanie odtworzyć masowa produkcja. Każdą sztukę wybieram osobiście, by mieć pewność jakości i pochodzenia” – mówi Marcin Krzyżanowski. „Dzięki temu nasza biżuteria jest niepowtarzalna i ma wartość nie tylko estetyczną, ale i kolekcjonerską. Pomimo że współcześnie łatwo jest podróżować po świecie, Afganistan wciąż pozostaje obszarem nieznanym, terenem, gdzie wciąż można znaleźć styl nieskażony powszechną tandetą i seryjną produkcją” – dodaje.

Działalność Lapis Shopu pozwala nie tylko na zakupy, ale również na obcowanie z niepowtarzalnym pięknem oraz cząstką odległej i niedostępnej krainy, gdzie czas płynie wolniej. Miejsce, gdzie można nie tylko dokonać zakupu biżuterii, ale i nacieszyć się egzotycznymi opowieściami i anegdotami z podróży, zostało ulokowane w dogodnym miejscu. Do krakowskiego Lapis Shopu można bardzo łatwo dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Dojazd samochodem z okolic Wawelu zajmie około 5 minut, natomiast korzystając z komunikacji miejskiej, należy wysiąść na przystanku „Słomiana”. Lapis Shop otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

Dla czytelników EksMagazynu przygotowano specjalną niespodziankę – przynosząc ze sobą egzemplarz EksMagazynu, w którym umieszczona jest reklama Lapis Shop, można otrzymać aż 20 % rabatu. Szczegóły akcji promocyjnej dostępne są pod adresem: http://www.lapis.shop.pl/rabat.php.


Zdjęcia: Paweł Pojałowski, Rafał Sieńczak, Patrycja Łuczyńska
Projekt graficzny: Katarzyna Javaheri

ikona_harekat
ikona_harekat

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. wroblak 12/12/2013 17:01

    CytujSkomentuj

    Cudna ta biżuteria :) Widziałam ją na Urodzinach Eksmagazynu na żywo i mam nadzieję,że mój Mikołaj zauważył błysk w moim oku na jej widok ;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.