Sofitel Grand Sopot
Redakcja
11/08/2015

Największa hotelowa gwiazda wśród prawdziwych gwiazd

Na mapie Polski nie brakuje miejsc, które potrafią zauroczyć swoim klimatem i oczarować przepychem.

Jednym z takich miast jest Sopot, od lat cieszący się popularnością turystów, a także gwiazd!

Oczywiście sławy odwiedzające ten nadmorski kurort nie mogły zatrzymać się w przypadkowym miejscu. Zwykle ich wybór padał na Sofitel Grand Sopot.

Sopot to magiczne miasto i jedno z nielicznych na polskim wybrzeżu, które tłumnie gromadzi turystów z różnych zakątków świata. Niektórzy twierdzą, że to polskie Monte Carlo, co jeszcze podnosi prestiż pobytu w okolicy. A gdyby tak pochwalić się nie tylko wizytą w Sopocie, lecz także w hotelu Sofitel Grand Sopot?

Niezwykła historia hotelu
Pięciogwiazdkowy hotel położony przy molo i kilka kroków od tętniącego miasta to jedna z najlepszych lokalizacji w Sopocie. Budynek niemal od razu po otwarciu w 1927 roku stał się symbolem miasta. Powstał z myślą o zamożnych gościach pobliskiego kasyna i swoją nazwą „Kasino-Hotel” nawiązywał do miejsca rozrywki. Był to najdroższy, najbardziej luksusowy i wytworny hotel nie tylko w Sopocie, ale też w całym Trójmieście. Kilkanaście lat po otwarciu, kiedy wybuchła II wojna światowa, budynek był siedzibą Hitlera. Dopiero po wojnie, w 1946 roku hotel przejęła państwowa spółka, która zmieniła nazwę na Grand Hotel.

Znamienici goście Sofitel Grand Sopot
Na fali popularności hotel przyciągał znakomitych gości. Podczas urlopu rezydowali w nim Charles de Gaulle, Jan Kiepura, Czesław Miłosz, Agnieszka Osiecka, Maryla Rodowicz, Zespół Boney M i wiele innych gwiazd estrady oraz szklanego ekranu. Hotel w Sopocie stał się symbolem sukcesu i z perspektywy czasu można powiedzieć, że kto na początku swojej ścieżki zawodowej się w nim pojawił – osiągnął sukces! W latach 50. ubiegłego wieku w hotelu pracował w charakterze portiera znany później radiowy komentator sportowy Bohdan Tomaszewski. Natomiast w 1965 na scenie Grand Hotelu oficjalnie zadebiutował zespół „Czerwone Gitary”. Rok po debiucie grupa wydała swój pierwszy album „To właśnie my”, który sprzedano w liczbie 160 tys. egzemplarzy, co w latach 60. było wynikiem godnym światowych gwiazd.

Sofitel Grand Sopot – obecnie
W 2006 obiekt został zmodernizowany, co umożliwiło sklasyfikowanie go wśród obiektów o najwyższym standardzie w kraju (*****Palace). Dziś hotel występuje pod marką Sofitel Grand Sopot i należy do francuskiej grupy hotelarskiej AccorHotels. W opinii ekspertów hotelarskich, ale również najbardziej wymagających gości, jest to najbardziej prestiżowy hotel w całym Trójmieście. Sofitel Grand Sopot niczym gwiazda błyszczy obok mola i Opery Leśnej, dzięki czemu stał się rozpoznawalnym symbolem Sopotu.

Tekst powstał w wyniku współpracy z siecią AccorHotels, której pracownicy podzielili się z nami swoim doświadczeniem.

Sofitel Grand Sopot
Sofitel Grand Sopot

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.