iparkomat_logo
joanna
10/01/2015

Podziel się parkingiem!

Masz swoje własne miejsce parkingowe? A ile płacisz za parking w pobliżu pracy? Może nawet nie jeździsz do pracy samochodem, bo jest za drogo i trzymasz go w garażu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz zarabiać na swoim miejscu parkingowym, gdy tylko je opuszczasz

A zarobione w ten sposób pieniądze wykorzystać np. na wynajęcie znacznie tańszego parkingu przy pracy. Z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie – iParkomat.pl
Wielu pracowników biur czy urzędów mieszczących się w centrum miasta, każdego dnia ma problem z zaparkowaniem samochodu w pobliżu firmy, bo miejsc parkingowych nie ma albo są koszmarnie drogie. W tym samym czasie, w najbliższej okolicy, wiele miejsc postojowych stoi pustych, bo ich właściciele pojechali do pracy i sami głowią się nad tym, gdzie zostawić auto. Twórcy aplikacji iParkomat postanowili przyjść z pomocą wszystkim tym, którzy bezskutecznie szukali parkingu, a przy okazji dać zarobić tym, którzy swoim miejscem postojowym chcą się podzielić. W aplikacji można zgłosić do wynajęcia miejsce parkingowe lub garaż oraz godziny, w jakich można z niego korzystać.

To kolejny biznes z obszaru tzw. ekonomii dzielonej (sharing economy), w którym można podzielić się tym co się ma i na tym zarabiać. Gospodarze, czyli osoby, które udostępniają miejsca postojowe innym, potrafią bez wysiłku zarobić spore kwoty. Rekordzista, który udostępniał miejsce w parkingu podziemnym w samym centrum Warszawy, potrafił zarabiać 400 zł miesięcznie informuje Piotr Sacha, pomysłodawca i twórca iParkomat.
iParkomat pojawił się na rynku w marcu 2014 roku. Od tego czasu w serwisie zarejestrowało się prawie 900 użytkowników i pojawiło się w nim niemal 150 miejsc postojowych z całego kraju.
Serwis pomaga posiadaczowi miejsca parkingowego znaleźć osobę, tzw. Gościa, która z tego miejsca parkingowego chce skorzystać. Gospodarz rejestruje swoją ofertę w iParkomat, opisując jak wygląda miejsce parkingowe, gdzie się znajduje, w jakich dniach i godzinach jest dostępne i ustala swoją cenę za jego udostępnienie. Zaznacza również czy jest ono zadaszone, ogrzewane, monitorowane, podziemne, wyposażone w pilot, kłódkę, hasło, itp. oraz dodaje zdjęcia swojego miejsca postojowego, Serwis szuka chętnych i przedstawia ich Gospodarzowi. Wszystko bezpłatnie.

iParkomat.pl zaczyna zarabiać w momencie, gdy oferta miejsca postojowego znajdzie swojego nabywcę i transakcja dojdzie do skutku. Wtedy serwis pobiera od Gospodarza jednorazową prowizję, która wynosi od 30 do 50 proc. wartości transakcji za pierwsze 30 dni wynajmu (wysokość prowizji zależy od rankingu Gospodarza, który jest wynikiem dotychczasowej współpracy w ramach iParkomat.pl). Dużo? Niekoniecznie – biorąc pod uwagę, że gdy wynajmujesz mieszkanie poprzez biuro nieruchomości, prowizja dla biura wynosi nawet 100% miesięcznego kosztu wynajmu. A kiedy okres wynajmu w iParkomat trwa dłużej niż 30 dni, co jest w praktyce normą, wówczas prowizja pobierana przez iParkomat.pl maleje radykalnie i wynosi 5 proc miesięcznie.

- To alternatywny do publicznego system zagospodarowania wolnych miejsc parkingowych w centrach miast. Dostępne u nas miejsca postojowe bywają nawet o 50% tańsze niż opłaty w strefie płatnego parkowania, a do tego są często zadaszone, ogrzewane i po prostu bardzo wygodne w użytkowaniu i zlokalizowane blisko miejsca pracy. Trwale współpracujemy tylko ze sprawdzonymi i wiarygodnymi osobami – każdy z użytkowników serwisu buduje swoją wiarygodność w oparciu m.in. o komentarze i recenzje osób, z którymi dotychczas współpracował- mówi Piotr Sacha.
Jest to nowa usługa na rynku i musi minąć nieco czasu aby się rozpowszechniła.

Jeśli tylko masz własne miejsce parkingowe, podziel się nim, gdy stoi puste. Wystaw je bezpłatnie w iParkomat.pl i czekaj na swojego Gościa. Niech Twój parking zarabia na Ciebie!
Więcej na: www.iparkomat.pl

iparkomat_logo
iparkomat_logo

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.