Doslonce_ikona
Kalina Samek
02/05/2013

SPA dla pięknej sylwetki

W ciągu ostatnich tygodni kluby fitness zapełniły się po brzegi. To oznaka, że zaczęliśmy myśleć o nadchodzącej wiośnie i swoim wyglądzie. Fakt, że coraz bardziej doceniamy znaczenie aktywności fizycznej przy pozbywaniu się zbędnych kilogramów bardzo dobrze o nas świadczy. Co jeszcze możemy zrobić dla poprawy wyglądu na wiosnę?

Odchudzanie to proces niełatwy.  W początkowej fazie, która pozwoli na  pozbycie się zimowego  nadmiaru kilogramów warto skorzystać z  doświadczenia specjalistów. W Hotelu  Dosłońce  Conference & SPA  przygotowano specjalny 7 dniowy program odchudzający.  – Chcemy przekonać panie, że w ciągu kilku dni można poprawić swój  wygląd – przekonuje Dagmara Leja, dyrektor Hotelu  Dosłońce.

Odpowiednie podejście do odchudzania gwarantuje osiągnięcie  zamierzonych efektów. Stawiamy na rozsądek i kompleksowość. Dlatego w  pakiecie odchudzającym znalazły się dwa rodzaje diety, tak aby panie  mogły wybrać tą, która jest najbardziej  zgodna z jej preferencjami  oraz spora dawka aktywności fizycznej oraz sprawdzone zabiegi  kosmetyczne  i rynkowych nowości, które poprawią stan naszej skóry,  pomogą zgubić zbędne kilogramy. -Sposób odżywiania  oraz aktywność fizyczna połączone z odpowiednimi   zabiegami pomogą pozbyć się nawet kilku kilogramów- przekonuje dr n.  med. Izabela Załęska-Żyłka, kosmetolog, konsultant w Hotelu  Dosłońce.   Należy przy tym pamiętać, że stosowanie drastycznych diet,  zaniechanie ruchu na świeżym powietrzu, brak odpowiedniej dawki  witamin może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Musimy pamiętać, że  pływanie, spacery z kijkami, gimnastyka są ogromnym sprzymierzeńcem w  walce o szczupłą sylwetkę, wspomagają przemianę materii, dotleniają  nasz organizm.- Dlatego w pakiecie odchudzającym zaproponowaliśmy  gimnastykę poranną,  aqua aerobic i nordic walking, ale  zachęcamy do  podobnej aktywności  także przez cały rok.  W intensywnym programie  odchudzającym nie tylko poprawiamy wygląd, ale również kondycję  fizyczna i psychiczną – dodaje Izabela Załeska Zyłka.  Siedem dni  z  dietą warzywno-owocową to nie tylko tak popularne ostatnio wśród  zagranicznych i  polskich celebrytów oczyszczanie organizmu  z toksyn,  ale również dawka niezbędnych witamin i energii. W naszych  zmaganiach o piękny wygląd na wiosnę warto skorzystać ze  sprawdzonych już zabiegów. Mikrodermabrazja,  peelingi pozwolą nam  pozbyć się złuszczonego po zimie naskórka  i przygotować skórę do  przyjęcia odżywczych  preparatów, oksybrazja dotleni naszą skórę  nadając świeży, zdrowy wygląd. Uznane za niezwykle skuteczne w  pozbywaniu sie tkanki tłuszczowej zabiegi endermologii, oczyszczające  kąpiele,  maski na ciało wspomagające walkę z cellulitem to  tylko  niektóre z licznych możliwość i współczesnej kosmetyki.

- W naszej ofercie na wiosnę zachęcamy również do  skorzystania z  przełomowego odkrycia kosmetologii ostatnich lat a mianowicie do  kuracji  anti- aging na bazie komórek macierzystych.- informuje dr  Izabela Załęska- Żyłka. To doskonały sposób na poprawę wyglądu każdego  rodzaju cery, dla osób po  30 roku życia- dodaje Jedną z  metod  wspomagających proces odchudzania jest  masaż.  Dlaczego  masaż odchudza? Masaże poprawiają cyrkulacje krwi dzięki  czemu węglowodany są szybciej transportowane do mięśni w celu ich  odżywienia. Masaż  poprawia transport tlenu, co w połączeniu z  dostarczonymi węglowodanami pomaga mięśniom rosnąć a to powoduje  spalanie zbędnych kalorii czyli odchudzanie. Masaż  wyszczuplający ma  na celu rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko  w  tkance podskórnej. Wykonuje sie go w oparciu o całościowy masaż  leczniczy z wykorzystaniem masażu klasycznego i technik  łącznotkankowych a  jedną  z jego form jest masaż  modelujący. Masażysta uciska, ugniata, oklepuje ciało.

Intensywne masowanie  przyspiesza spalanie tłuszczu,  wpływa w ten sposób na redukcję  cellulitu.  Najlepsze efekty masażu  uzyskuje sie masując okolice  bioder, pośladków i ud.  W ośrodkach SPA bardzo popularny jest   drenaż limfatyczny -  masaż fizjoterapeutyczny którego celem jest  wspomaganie przepływu limfy czyli płynu tkankowego biorącego udział w  transporcie tłuszczy.  Również  masaż bańką chińską, zdobył w  kuracjach  antycellulitowych spore uznanie. Wiosenne przebudzenie, wiosenna odnowa czy słoneczne odchudzanie to  propozycje , które pozwolą nam pożegnać się z zimowym tłuszczykiem,  zachęcą do aktywności i poprawią nasz nastrój. Im szybciej zaczniemy  dbać o siebie, tym dłużej będziemy cieszyć się zdrowym ciałem.  Pamiętajmy również, że do odchudzania musimy podejść kompleksowo. Nie  zaniedbujemy diety, dbamy o aktywność fizyczną i  rozpieszczamy swoje  ciało odpowiednimi zabiegami -  przez cały rok.

Doslonce_ikona
Doslonce_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.