Muraka-1-EKS
magda
04/06/2020

Spać z rybami? Można, dosłownie!

Wydawałoby się, że w dziedzinie luksusowego wypoczynku widzieliśmy już wszystko. Tymczasem nic z tych rzeczy, oto na Malediwach powstaje podwodna sypialnia, w której nad głowami można mieć płaszczki czy nawet rekiny.

Podwodne mieszkania znamy głównie z filmów science-fiction, choć pierwsze tego rodzaju inwestycje już zostały zrealizowane. Zwykle jednak to nie do końca podwodne obiekty, a jedynie umożliwiające zejście poniżej poziomu morza i oglądanie ryb za oknami.

Teraz jednak wszystko się zmienia na naszych oczach, ponieważ technologia znana choćby z oceanariów pozwala stworzyć pomieszczenia, w których dokoła i nad głową jest woda, a odwiedzającego oddziela od niej jedynie szklana tafla. Wróć, akrylowa tafla. To nie szkło, lecz bardziej wytrzymały, tańszy i lżejszy syntetyk.

Taki właśnie projekt realizowany jest na Malediwach, gdzie powstaje Muraka – luksusowa rezydencja dla najbardziej wymagających. Nie ma co prawda mowy o schodzeniu w głębiny, ale goście znajdą się 5 metrów pod powierzchnią Oceanu Indyjskiego. Czyli na tyle płytko, by za dnia nie było konieczne doświetlanie pokoju, a jednocześnie będzie wrażenie spędzania czasu w cieniu. To pozwoli oglądać nie tylko rafę na płyciźnie, ale też przepływające obok płaszczki czy rekiny, których w wodach Malediwów nie brakuje.

W tym momencie pewnie czytelnicy podzielili się na dwie grupy: jednym z zachwytu nad czymś tak niesamowitym świecą się oczy, inni za nic w świecie nie daliby się zamknąć w takim pokoju hotelowym. Na „szczęście” problem zawitania w nowej rezydencji będą mieli nieliczni, ponieważ to wyjątkowo droga przyjemność. Inwestycja będzie gotowa pod koniec 2018 i wtedy dowiemy się, ile dokładnie będzie trzeba wyłożyć za taką przyjemność. A zapowiada się naprawdę przyjemnie!

Operator Crown Company zapowiada, że znajdziemy tutaj rozległą główną sypialnię pod wodą, zwieńczoną półkopułą dającą panoramiczny obraz pobliskich wód i rafy. Za sypialnią salon i łazienka, a następnie schody na górę. Na górnej kondygnacji, tuż nad poziomem wody, dostępne będą duży salon z jadalnią, kuchnia, bar, podwójna sypialnia, kolejna łazienka, siłownia, pokój kamerdynera i ochrony. Położenie budynku sprawi, że goście po wyjściu z podwodnej części będą mogli na tarasie cieszyć się widokiem zachodzącego słońca.

Zdecydowanie najciekawsza jest jednak część podwodna, która była już testowana. W tym samym kompleksie funkcjonuje już podwodna restauracja korzystająca z tego samego systemu. W dużym uproszczeniu podwodny pokój powstaje poprzez zanurzenie na płyciźnie gigantycznego, szczelnego akwarium. Tak, pierwszą podwodną rezydencję zaprojektowała firma zajmująca się akwarystyką. Tyle że tym razem to człowiek jest zamknięty, a ryby mogą zajrzeć mu do sypialni czy łazienki. Dosłownie…

Wizualizacje za Conrad Hotels & Resorts

Muraka-1-EKS
Muraka-1-EKS

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/06/2018 15:59

    CytujSkomentuj

    O wooow, ale cudowne miejsce!!! Pojechać tam lub w podobne to moje wielkie marzenie i liczę że się spełni. Musimy jednak jako ludzie zadbać o planetę i jej wody, by pomiędzy rybami i stworkami morskimi nie widzieć tylko lub zamiast nich, butelki i torebki plastikowe

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.