studiokamienia_ikona
Julia Nieznalska
27/01/2015

STUDIO KAMIENIA: Klient to Przyjaciel!

Poszanowanie dla naturalnych materiałów i wizji klienta, pasji, która przerodziła się w pracę i emocjonalnym zaangażowaniu w realizacje. Na pytania o współpracę ze Studiem Kamienia odpowiada Michał Jarzęcki

EksMagazyn: Czym zajmuje się Studio Kamienia?
Michał Jarzęcki, STUDIO KAMIENIA:
Firmę stworzyliśmy wraz z moim przyjacielem Rafałem Widłakiem od podstaw trzy lata temu. To nie jest zwykły zakład kamieniarski. Zauważyłem, że w wielu podobnych do naszego miejscach, każdy dzień wygląda bardzo monotonnie, a każdy klient traktowany jest przedmiotowo. Postanowiliśmy, że w STUDIU KAMIENIA tak nie będzie. U nas każdy klient traktowany jest indywidualnie, bardziej jak przyjaciel. Staramy się jak najlepiej doradzić, gdy przedstawioną przez klienta koncepcję uważamy za mało trafną, przedstawić inne, ciekawsze rozwiązanie. Wielokrotnie klienci decydują się na proponowaną im zmianę, gdyż efekt końcowy często przy niższych kosztach jest zdecydowanie lepszy! W naszym słowniku nie istnieją słowa „nie da się”. Klienci niejednokrotnie do nas wracają. Po zakończeniu projektu przejeżdżając w pobliżu, odwiedzają nas, by porozmawiać o kolejnych pomysłach, podzielić się swoimi doświadczeniami, a co najmilsze, niektórzy wpadają na zwykłą kawę, jak dobrzy znajomi.  

W jaki sposób doradzacie klientom w wyborze odpowiedniego materiału?
W momencie, gdy klient decyduje się na realizację projektu, dobieramy kamień – jego rodzaj, chłonność, wytrzymałość, kolorystykę tak, aby projekt zachował wszystkie wizualne aspekty wraz z właściwościami użytkowymi. Ostatnio do naszego zespołu dołączyła bardzo utalentowana, młoda projektantka Aneta Górecka, która stara się poznać charakter, oczekiwania klienta a następnie zaprojektować element w taki sposób, aby odzwierciedlał on część osobowości przyszłego użytkownika.

Co jest najtrudniejsze, kiedy pracuje się z naturalnymi materiałami do wystroju wnętrz?
Granit, czy też inne kamienie naturalne są wytworem natury i od tysięcy lat cieszą ludzkie oko różnorodnością barw i faktur. Odkrywane są wciąż nowe złoża, dzięki którym skały te wciąż urozmaicają i zaskakują ludzkie oko. Nie należy zapominać jednak, iż jako wytwór naturalny skały te cechuje pewna nieprzewidywalność. Klient oglądając wzór danej skały czy próbki, zazwyczaj jest pewny, iż materiał zamówiony będzie identyczny. Próbki i wzorniki oczywiście oddają pełną charakterystykę, jednak nie należy zapominać o tym, iż powstające w naturze skały mogą być przyozdobione bardzo różnorodnie. Nieco inne ułożenie żył, nieco inny odcień należy od razu przyjąć za normę. Każde zamówienie traktujemy indywidualnie i jeśli zmiana charakterystyki kamienia będzie znacząco różna od tej zamawianej z wzoru kamienia, to zawsze kupujący ma ostateczne zdanie czy decyduje się na jego wybór.

Kim jest Klient Studia Kamienia?
Główną grupą klientów, jaka do nas dociera to klienci prywatni, którzy remontują bądź wykańczają od podstaw swoje mieszkania, domy, apartamenty czy lofty. Oczywiście otrzymujemy również oferty dotyczące inwestycji. Przykładem może być ostatnie, wykonane przez nas zlecenie obłożenia kamieniem schodów wejściowych na jednym z osiedli znajdujących się na warszawskim Mokotowie. Przy okazji pracy z klientami mam jedno, ciekawe spostrzeżenie. Wbrew wszystkim teoriom, że branża budowlana związana z kamieniem to męski świat, większość wycen i ustaleń dokonujemy z kobietami. To właśnie one marzą i planują swoją nową kuchnię, kominek, łazienkę, podłogę w taki sposób, aby wracając po ciężkim dniu z pracy miejsce, w którym mieszkają dawało im poczucie spokoju, ciepła, relaksu. Współpraca z osobą, która jest zaangażowana emocjonalnie w projekt jest bez porównania przyjemniejsza i daje nam zdecydowanie większą satysfakcję.

Jak doszło do tego, że pasja przerodziła się w pracę?
Robimy to, co lubimy, co nas interesuje i nakręca do ciągłego rozwoju. Dwa lata temu wykonywaliśmy nasze usługi jedynie na terenie Warszawy a obecnie wykonujemy je w całym kraju a nawet w sąsiadujących krajach Unii Europejskiej. Do swojej oferty staramy się ciągle wprowadzać wszelkie nowości i trendy panujące na rynku. Zaczęliśmy od kamieni a obecnie naszą ofertę rozszerzyliśmy o konglomeraty, spieki ceramiczne – Techlam, beton architektoniczny i wiele innych ciekawych materiałów, które doskonale prezentują się we wnętrzach. Każdy, kto się do nas zgłosi może liczyć na radę, wsparcie i profesjonalnie wykonaną usługę. Nikogo nie wypuścimy niezadowolonego (śmiech).
Tylko wtedy, gdy klient staje się partnerem, z którym rozmawiamy o wspólnym projekcie – doradzamy, proponujemy zmiany, ustalamy konkretny schemat działania, z którego później jesteśmy wstanie się wywiązać, powstaje coś fajnego. Klienci to bardzo doceniają.

Studio Kamienia
www.studio-kamienia.pl
e-mail: kontakt@studio-kamienia.pl
05-091 Warszawa
ul. Radzymińska 310

tel. 535  808 812

studiokamienia_ikona
studiokamienia_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.