kobieta_123ikonanowe_2015_10
Redakcja
11/01/2016

Thermolifting ZAFFIRO® – kosmetologia hi-tech

Powszechnie panująca „moda na piękno” sprawia, że przykładamy coraz większą wagę do tego jak wyglądamy.

Dzisiaj o naturalny i młody wygląd dbamy w każdym wieku, dlatego w gabinecie spotykam zarówno osoby poszukujące zabiegów profilaktyki przeciwstarzeniowej, jak i dojrzałych pacjentów walczących ze skutkami upływu czasu. Nic w tym dziwnego, gdyż coraz szersza i nowocześniejsza oferta zabiegów pielęgnacyjnych pozwala nam dopasować propozycję zabiegową niemal do każdego wieku i rodzaju skóry.

Niezależnie od indywidualnych czynników, innowacyjnym i bezpiecznym rozwiązaniem na ujędrnienie, zwiększenie napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek jest zabieg thermoliftingu ZAFFIRO©, który w Instytucie MEDESTETIS cieszy się dużą popularnością wśród moich pacjentów.

Dla kogo i w jakim celu thermolifting?
Podstawowym problemem pojawiającym się już około 25-go roku życia, który dotyka większość osób, jest spowolnienie procesu produkcji włókien kolagenowych. Mniej włókien to mniejsza elastyczność skóry, co w konsekwencji zwiększa podatność na siłę grawitacji – dlatego pacjentom w tej grupie wiekowej polecam thermolifting celem stymulacji neokolagenezy tj. procesu powstawania nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu możemy opóźnić proces wiotczenia skóry i dłużej cieszyć się młodym wyglądem.   
Procedura jest jednak przede wszystkim dedykowana skórze dojrzałej ponieważ efekt termiczny, który zachodzi pod wpływem działania promieniowania, w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta oraz zwiększa się jej napięcie i elastyczność.
Warto podkreślić, że obszar zabiegu nie ogranicza się wyłącznie do twarzy, ale może dotyczyć także innych partii ciała tj.: dekolt, szyja, ramiona, dłonie, brzuch, piersi czy pośladki.  Dlatego zabieg cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród kobiet po okresie ciąży, po przebytej diecie redukcyjnej czy z zauważoną przez nie same, zmniejszoną jędrnością skóry w różnych obszarach ciała.
Podstawą do wykonania zabiegu jest zawsze wykluczenie przeciwwskazań. Thermoliftingu nie wolno stosować w przypadku otwartych ran na skórze, bądź, jeśli wystąpiło przerwanie jej ciągłości w wyniku chorób wirusowych. Thermoliftingu nie zaleca się również kobietom w ciąży, karmiącym piersią, jak również osobom posiadającym implanty.

Kilka słów o zabiegu.
Cały sekret tkwi w promieniowaniu podczerwonym IR emitowanym przez specjalną szafirową głowicę. Wysyłane w ten sposób fale o długości 750-1800 nm, powodują w pełni bezpieczne podgrzanie głębokich warstw skórnych do ok. 65 stopni Celsjusza. Warto zaznaczyć, że podczas zabiegu nie dochodzi do naruszenia naskórka, ponieważ po oczyszczeniu skóry, nakłada się żel chłodzący, który ułatwia wykonywanie ruchów głowicą i jednocześnie ochrania wierzchnie warstwy naskórka. Efekt termiczny obkurcza włókna kolagenowe i w ten sposób powracają one do swojej pierwotnej długości. Po podgrzaniu ponownie schładza się obszar zabiegowy, wykonując przyjemny masaż za pomocą chłodzącego coolera. W rezultacie skóra zostaje zagęszczona, odpowiednio napięta i odzyskuje utraconą elastyczność. Najistotniejsze rezultaty to wygładzenie oraz spłycenie bruzd, jak również podniesienia owalu twarzy. Długotrwałym skutkiem zabiegu jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych,. Thermolifting jest absolutnie bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Co z efektem i jego trwałością?
ZAFFIRO to tzw. „zabieg lunchowy”. Bezpośrednio po wizycie w gabinecie pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Oczywiście, u niektórych pacjentów może wystąpić lekkie zaczerwienienie, ale ustępuje ono po kilku godzinach. Efekt ujędrnienia i rozświetlenia cery dostrzegalny jest już w trakcie zabiegu. Najbardziej spektakularne rezultaty odmłodzenia skóry obserwujemy w czasie od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Terapia dla swojej skuteczności wymaga jednak przeprowadzenia serii zabiegów, a ich ilość zależy od oceny kondycji skóry. Odpowiednia pielęgnacja skóry oraz dieta, którą zalecam po terapii zwiększa szansę moich pacjentów na zachowanie efektu nawet do 18 miesięcy po zabiegu. Warto zwrócić uwagę, aby dostarczać wówczas naszemu organizmowi duże ilości witaminy C.

Czy można go stosować z innymi zabiegami?
Thermolifting Zaffiro można łączyć z innymi zabiegami, lecz musi być zachowana odpowiednia kolejność. Jeżeli pacjent miał wcześniej wykonywane zabiegi kwasem hialuronowym lub toksyną botulinową powinien zachować odstęp między zabiegami minimum 2 tygodnie, ponieważ wysoka temperatura może powodować szybsze wchłanianie wypełniaczy.

Szybko, bezboleśnie i z efektem.
Zabieg thermoliftingu to gwarancja poprawy kondycji skóry. Dodatkowo przy jego wykonaniu pacjent nie musi obawiać się bólu czy późniejszych powikłań. W zależności od obszaru ciała, na którym wykonujemy zabieg, może on trwać od 20 do 60 minut, czyli nawet krócej niż spokojny lunch czy spotkanie ze znajomymi przy dobrej kawie.

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE ZABIEGU?
Napisz agnieszka@medestetis.pl

Autorką artykułu jest dypl. kosm. Agnieszka Iwańczuk z Instytutu Medycyny Estetycznej MEDESTETIS

kobieta_123ikonanowe_2015_10
kobieta_123ikonanowe_2015_10

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.