BRW-antwerpen-ikona
Dagna Starowieyska
23/07/2015

Urządź mieszkanie w stylu skandynawskim

Architektura Skandynawii słynie z przestronnych pomieszczeń, prostych rozwiązań, funkcjonalnych ustawień i stonowanych barw. Dzięki temu każde wnętrze jest harmonijne i uporządkowane. Co zrobić, by Twój dom wyróżniał się tymi samymi cechami? Sprawdź, w czym kryje się sekret skandynawskiego wystroju


Naturalne materiały, jasne kolory, perfekcyjnie dobrane dodatki, uporządkowanie – to kolejne cechy skandynawskiego stylu. Połączenie wszystkich ma zaprosić mieszkańców do relaksu i umożliwić kojący odpoczynek każdego dnia.

Oto podstawowe cechy stylu skandynawskiego. Specjaliści firmy Black Red White podpowiadają, jak łatwo przenieść go do Twojego wnętrza!1)    Prosty design
Nienachalne połączenia, wyszukana prostota. Oto synonimy Skandynawii. Wnętrza urządzone w tym stylu nie przytłaczają wyglądem i tworzą podstawę Twojej egzystencji. Designerstwo wyłania się tu m.in. w klasycznych brył mebli – dzięki ominięciu bogatego wzornictwa oraz rzucających się w oczy zdobień otrzymujesz bardzo przestronne wnętrze. Efekt ten potęgują oczywiście kolory mebli. Najczęściej spotykane są biel oraz barwa naturalnego drewna.

2)    Wielofunkcyjność i uporządkowanie
Kwintesencją stylu skandynawskiego jest harmonia i porządek. Odpoczynek jest efektywniejszy, jeśli nic nie rozprasza Twoje uwagi. Najbardziej podchwytliwe jest to, że rozpraszają nas elementy, na które z pozoru nie zwracamy uwagi. Lekki bałagan, zbyt dużo ozdób w jednym miejscu, otwarte szafy – zapominamy o tym, jak to może działać na nasz wzrok. A ten rejestruje wszystko i tym samym pobudza mózg do działania. Jak temu przeciwdziałać?
Odpowiednim doborem mebli – takich, które dysponują szeroką ofertą poszczególnych modułów. W firmie Black Red White można znaleźć takich wiele, bowiem stawia ona przede wszystkim na wygodę i funkcjonalność. Warto zwrócić uwagę np. na kolekcję Porto oraz Antwerpen. W ich skład wchodzą różnorodne moduły, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Zaliczyć tu można m.in. komody, witryny, szafki, stoły, krzesła oraz regały.

3)    Spójna wszechstronność
Ogromną zaletą obu wymienionych wyżej kolekcji jest możliwość wszechstronnego ich wykorzystania – dzięki modułowości sprawdzą się bowiem zarówno w salonie, sypialni, jak i przedpokoju oraz jadalni. Jest to istotne zwłaszcza w otwartych wnętrzach – dzięki temu poszczególne pomieszczenie, choć pełniące zróżnicowane funkcje, będą ze sobą współgrać.

4)    Dodatki – źródło charakteru
Meble to jednocześnie główny element wystroju oraz jego baza. Same będąc białe bądź w kolorze naturalnego drewna tworzą tło dla wyszukanych elementów w intensywnych, wybijających się odcieniach.

Wypocznij wygodnie na miękkiej sofie
Styl skandynawski kojarzy się z wygodą i wypoczynkiem – dlatego we wnętrzu tego typu nie może zabraknąć kanapy. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie takiej, która nie tylko będzie zapraszać do odpoczynku, lecz także swoim kolorem będzie stanowić kontrast do jasnych mebli. Tu zdecydowanie można zaszaleć i stworzyć bardzo wyrazisty centralny punkt wnętrza. Skandynawskie wnętrze ożywi np. sofa Long Lux 3DL – ciekawy kształt, wyrazisty, miodowy kolor – całość będzie pięknie wyglądać wśród białych mebli.

Kolekcja Antwerpen


Kolekcja Antwerpen

Kolekcja Porto

Kolekcja Porto

Kolekcja Porto

BRW-antwerpen-ikona
BRW-antwerpen-ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.