lato3
Kalina Samek
15/03/2023

Wakacje Polaków. Jakie kraje cieszą się popularnością?

Tysiące polskich rodzin już zaplanowały lub właśnie zaczynają planowanie swojego wakacyjnego wyjazdu.

W tym roku wśród topowych wyborów nie zabraknie krajów, które królowały także rok wcześniej i wakacyjnych pewniaków, jak Turcji, Albanii czy Wysp Kanaryjskich. Gdzie wybrać się na wakacje w sezonie i które kraje będą najpopularniejsze w 2023 r.? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Planowanie urlopu – kiedy i od czego zacząć?

Planowaniu urlopu warto zacząć jak najszybciej, by spokojnie mieć czas na przemyślenie, dokąd i kiedy chcemy się wybrać. Warto też mieć jakąś zapasową opcję, w razie, gdyby nie udało się znaleźć żadnej oferty, spełniającej Twoje kryteria w pierwotnie wybranej destynacji. Kiedy masz już kraj i region oraz termin, w którym chcesz wybrać się na urlop, zastanów się, jakie oczekiwania powinien spełniać hotel, by wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni.

Kiedy ustalisz już powyższe rzeczy, przejdź do wyszukiwania ofert. Wspaniałe miejsca na wakacje znajdziesz w ofercie ITAKI.

Pamiętaj, że im bliżej wakacji, tym mniej dostępnych miejsc w hotelach, a ceny wyjazdów mogą rosnąć. Rezerwacja wakacyjnego wyjazdu w marcu lub kwietniu to większy wybór krajów, regionów i wysokiej jakości hoteli z dodatkowymi udogodnieniami i więcej czasu na przygotowanie. To istotne, zwłaszcza gdy lecisz na urlop z dziećmi. Dłuższy czas do terminu wczasów, to dla Ciebie więcej okazji na zakupy kremów z filtrem, dmuchanych kółek, czapek z daszkiem, strojów kąpielowych czy walizek, a także na sprawdzenie ważności dokumentów potrzebnych do wyjazdu i ewentualne wyrobienie nowych.

Lato 2023 – gdzie wybrać się na wakacje w sezonie?

Lato 2023 będzie stało pod znakiem urlopów spędzanych w znanych i lubianych miejscach. Polacy będą chętnie wybierać znany z całorocznych wakacji all inclusive Egipt, zachwycające bałkańskim klimatem i niskimi cenami Bułgarią i Albanią, różnorodnymi i doskonałymi na rodzinne wakacje Wyspami Kanaryjskimi oraz tymi, należącymi do Grecji. Ci, którzy liczą na bardziej orientalny urlop, nawet poza sezonem, wybiorą Oman, który zachwyca plażami przypominającymi te karaibskie oraz szeroką ofertą dodatkowych atrakcji – aktywności, zwiedzania, spędzenia czasu z rodziną.

Najpopularniejsze kierunki na wakacje 2023

Prym wśród kierunków na tegoroczne wakacje będzie wiodła Grecja, które proponuje turystom bardzo zróżnicowaną ofertę urlopową. Swoje miejsce odnajdą tu single, pary, seniorzy, grupy znajomych i rodziny z dziećmi. Są tutaj doskonałe warunki na aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych, można zwiedzać, wypoczywać na pięknych plażach i przy hotelowych basenach, pływać między wyspami lub korzystać z atrakcji życia nocnego. Ta różnorodność sprawia, że Grecja co roku staje się topowym wyborem wakacyjnym wśród Polaków.

Na liście najchętniej wybieranych kierunków nie zabraknie także Wysp Kanaryjskich. Każda z nich jest inna i oferuje coś ciekawego. Gran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa to dobre propozycje na wakacje z dziećmi. Jest tu dobrze przygotowana baza hotelowa i piaszczyste plaże, które w większości mają łagodne zejście do oceanu. Na każdej z tych wysp można też aktywnie spędzać czas. La Palma i Lanzarote to miejsca, gdzie warto wybrać się na spokojny urlop w ciszy, otoczeniu natury, ze zwiedzaniem i relaksem w roli głównej.

Z roku na rok rośnie także popularność bałkańskich propozycji na urlop. Bułgaria i Albania oferują turystom piaszczyste, długie plaże, świetną infrastrukturę turystyczną i dobre hotele, a także pyszne jedzenie i liczne zabytki. Ich dodatkowym atutem jest także atrakcyjna cena.

Popularny, jak co roku, będzie także słynący z doskonałych warunków do wypoczynku przez cały rok Egipt. Znajdziesz tu hotele w all inclusive ze zjeżdżalniami i aquaparkami oraz wiele atrakcji i zabytków. Zupełnie nowa propozycja to Oman zwany „Karaibami Orientu”. Można tu wypoczywać przez cały rok, korzystając z prawie 3 000 km piaszczystych plaż, nurkując do tętniącej życiem rafy koralowej i zachwycając się orientalna architekturą i zabytkami wpisanymi na listę UNESCO.

Wybór idealnego kierunku na wakacje to niełatwe zadanie, ale kto zna lepiej potrzeby Twoich współtowarzyszy niż Ty? Na pewno wybierzesz właściwie i już niedługo wypoczniecie we wspaniałym miejscu. Pamiętaj tylko o najważniejszym – nie zwlekaj z rezerwacją, bo najlepsze oferty znikają w okamgnieniu.

źródło: materiał zewnętrzny Partnera

lato3
lato3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.