wnetrza_ikona
Fot. Zimmer + Rhode
Redakcja
18/05/2015

Wiosenna metamorfoza wnętrza

Renata Izabela Wieczorek -kreator wnętrz Finezja Design podpowiada, jak wprowadzić wiosenne ożywienie do naszego wnętrza. W roli głównej piękne i eleganckie tkaniny

Kwitnące jabłonie, coraz cieplejsze i dłuższe dni, kwiaty odważnie pnące się do góry, bezchmurne niebo – z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy przyroda porzuca swój zimowy rytm. Wiosnę witamy z uśmiechem, a wraz z nią nową energię i świetny nastrój. Chowamy płaszcze i czapki do szafy, zmieniamy kolory garderoby i ogłaszamy rozpoczęcie sezonu sukienek. Wiosenny nastrój warto wprowadzić i zatrzymać na dłużej również w naszych wnętrzach. Najefektowniej w postaci nowych tkanin i dodatków.

Kwiaty we włosach

Wystarczy kilka niewielkich zmian, by „ubranie” naszego wnętrza zyskało wiosenną lekkość, a salon czy sypialnia cieszyły oko w nowej wiosennej odsłonie. Jaki jest sprawdzony przepis na wiosenną aranżację wnętrz?

- Zmiana kolorystyki to podstawa, ale i gramatura jest bardzo ważna. Obecnie wiosenne dekoracje to przede wszystkim lżejsze bawełny, jedwabie, etaminy i lny – mówi Renata Izabela Wieczorek.

W wiosennym „ubraniu” wnętrza doskonale sprawdzają się pastele –w latach 50. i 60. XX w. często kojarzone ze strefą kobiecą, obecnie wróciły do łask. Od kilku sezonów pastele królują na wybiegach mody, w kolekcjach największych projektantów. Kojarzone są z luksusem, nowoczesnością, a jednocześnie tworzą prawdziwie wiosenny nastrój we wnętrzach. Ciepłe lub chłodne barwy z domieszką bieli, pudrowe róże, delikatne beże, błękity i zielenie można zestawiać w przeróżne kombinacje.

Jakie inne kolory i wzory nadadzą naszemu mieszkaniu wiosenny nastrój?

- Aby zaprosić do wnętrza kolorową wiosnę, wystarczy popatrzeć na budzącą się do życia przyrodę, więc jak najbardziej, zieleń jest kolorem wiodącym, ale pastele łączą się pięknie z całą paletą barw, więc przy wyborze kolorów nie może ograniczać nas wyobraźnia – dodaje właścicielka Finezja Design.

Lekkie jak piórko

Kolejna sprawa to tkaniny. Ciężkie zasłony, obrusy, puchate poduszki chowamy do garderoby, podobnie jak nasze zimowe stroje. Żeby „ubrać” na nowo wnętrze, warto pomyśleć o zmianie dekoracji okien. Cienkie zasłony z motywem roślinnym i poduszki w soczystych kolorach na nowo ożywią nasz salon. W połączniu z otwartym tarasem, który również ubierzemy w tkaniny, będą pięknym miejscem wypoczynku oraz stworzą spójną całość i pomogą wyjść z zimowego marazmu. Wiosenny wystrój można wprowadzić kilkoma dodatkami również do sypialni (nowa pościel) czy jadalni (obrusy, rolety, serwety).

Jakie tkaniny sprawdzą się w wiosennej zmianie „ubrania” naszego wnętrza?

- Wszystkie kwiatowe wzory, haftowane czy też tkane lub malowane na szlachetnych tkaninach, zawsze się sprawdzają. Można nimi wyczarować niezwykłą kreację dla naszego wnętrza, a wyjątkowy efekt uzyskamy za pomocą tkanin „ombre”, czyli cieniowanych w pastelowych barwach. Są one hitem obecnego sezonu wiosennego – podkreśla Renata Izabela Wieczorek.


www.finezja.pl

wnetrza_ikona
wnetrza_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.