finezja_ikona_26
Fot. Zimmer + Rohde
Julia Nieznalska
07/04/2015

Wnętrza spod igły FINEZJI DESIGN

Dobre wnętrze jest jak idealnie skrojony garnitur – budzi podziw, doskonale się w nim czujemy i każdy detal, jest dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Funkcję „ubrania„ we wnętrzu pełnią tkaniny. Renata Izabela Wieczorek – kreator wnętrz Finezja Design opowiada, dlaczego są ważne i jak sprawić, by cieszyły oko w otaczającej nas przestrzeni

Porównanie projektowania wnętrz z krawiectwem to nie przypadek. Mariaż wielkich kreatorów mody z wystrojem wnętrz to trend od kilkunastu lat obecny w świecie designu, a własne linie materiałów, dywanów, zasłon czy tapet tworzą największe światowe nazwiska mody haute couture, takie jak Armani czy Ralph Lauren. Najwyższej jakości tkaniny nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat, dodają blasku, są synonimem elegancji, dobrego smaku, piękna i luksusu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podążyć za tym sposobem myślenia.

Harmonijne i estetyczne urządzone wnętrza sprawiają, że dobrze się w nich czujemy. Odpowiedni klimat jesteśmy w stanie wyczarować kolorem i rodzajem materiałów użytych do dekoracji naszych wnętrz. Beże, błękity i biele uspokoją nastrój w sypialni, fiolety, czerwienie, złoto i żakardowe wzory sprawdzą się w eleganckim salonie, a dodatki w krzykliwych kolorach i wzorach świetnie sprawdzą się w pokoju nastolatka. Każdy zakątek domu może przejść metamorfozę dzięki odpowiednio dobranym materiałom.

- Przedmioty, faktury i kolory mają niewyobrażalne znaczenie. To one tworzą nastrój wnętrza i nasz nastrój. To bardzo ważne tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu, czyli w salonie, pokoju dziennym i oczywiście sypialni. Warto wybrać dla siebie indywidualną gamę barw, gdyż każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby kolorystyczne. Dlatego ważny jest dobór przedmiotów w odpowiednim kolorze, po to, żebyśmy się wśród nich doskonale czuli – mówi Renata Izabela Wieczorek, właścicielka firmy Finezja Design.
Oferta firmy skierowana jest do ludzi ceniących piękno, pragnących, aby ich wnętrza były wyjątkowe, dekoracje starannie zaprojektowane, dobrane i wykonane.

- Nasze wyroby, czyli firany, zasłony, tapety, dywany zdobią okna, ściany, stoły, sypialnie eleganckich rezydencji, apartamentów czy hoteli i to nie tylko krajowych, ale też zagranicznych. Tkaniny i dodatki sprowadzamy z całego świata. Na potrzeby mojej ostatniej realizacji zamówiliśmy tkaniny z Indii. Był to jedwabny welur ręcznie haftowany, również jedwabną nitką. Przykład niesamowitego kunsztu. Dzięki takim tkaninom, końcowe realizacje są wyjątkowe, niemalże zjawiskowe. Bardzo często korzystamy z tkanin firm angielskich i włoskich. To tam rodzi się dobry design, ponieważ bardzo często projektanci branży modowej są jednocześnie projektantami wnętrz. Obie branże są ze sobą ściśle związane – podkreśla Renata Izabela Wieczorek.

Ważnym elementem pracy związanej z projektowaniem wystroju wnętrz jest odczytanie oczekiwań klienta, jego preferencji estetycznych i stylu życia. To dlatego mówi się, że dekoracja wnętrza jest jak garnitur – albo w przypadku kobiet – kreacja skrojona na miarę. Warto przy tym zainwestować w dobry projekt i tkaniny dekoracyjne wysokiej jakości, bo efekt końcowy będzie nam towarzyszył przez lata, choć oczywiście dodatki we wnętrzach można zmieniać co roku, a tym samym zmieniać nasze mieszkanie bez uciążliwych remontów.

- W branży designu tkanin najważniejsza jest kolorystyka i faktura. Pamiętam jak dziś, że na początku działalności Finezji był taki okres, kiedy sprzedawały się tylko białe firany. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby zawiesić w oknie firanę w szarościach lub brązach, bo przecież „wygląda jak brudna”. Średnio, w ciągu roku, pojawiają się dwa, trzy nowe trendy, natomiast zawsze broni się klasyka – dodaje Renata Izabela Wieczorek.

www.finezja.pl

finezja_ikona_26
finezja_ikona_26

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. kika_84 20/04/2015 22:42

    CytujSkomentuj

    Kocham dizjanesrkie zasłony! Tkanina jest bardzo ważna, tworzy duszę wnętrza, dlatego warto skupić się w tym przypadku na jakości! Tym bardziej, że jakość nie zawsze idzie w parze z wysoką nieosiągalną ceną :)

  2. Katarzyna 22/04/2015 08:52

    CytujSkomentuj

    Patrzę na te zdjęcia i mam ochotę na remont ;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.