Krypta_Wampira
fot. materiały prasowe
Ela Makos
03/02/2016

Zamknięci w czterech ścianach

Coraz więcej Polaków jest zadowolonych z tego, że zostali… zamknięci. Na szczęście nie na zawsze. Chyba, że nie uda im się rozwiązać tajemniczej zagadki

W naszym kraju na dobre zagościły już escape room’y. Mają coraz więcej fanów, dlatego liczba miejsc, w których można zostać zamkniętym również stale rośnie.

Wszystko zaczęło się u nas jakieś dwa lata temu. Moda jednak została zapoczątkowana w Dolinie Krzemowej i w Japonii. Zabawa polega oczywiście na uwolnieniu siebie i swojej drużyny z zamkniętego pokoju. Można tego dokonać rozwiązując kolejne zagadki i zadania. Liczy się przy tym z pewnością spostrzegawczość i kreatywność. Na wszystko mamy jednak określoną ilość czasu. Co jeżeli nam się nie uda? Gdy upłynie przewidziany czas, drzwi do pomieszczenia zostają otwarte i gra dobiega końca. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jakie jest zakończenie historii musi przyjść jeszcze raz. Jednak to, że odwiedzimy drugi raz ten sam pokój nie musi oznaczać, że od razu uda nam się z niego wydostać, a zabawa nie będzie już tak ekscytująca. Twórcy często dokonują zmian, dokładają nowe zagadki, modyfikują je tak, by móc cieszyć się rozgrywkami przez długi czas i wciąż zaskakiwać uczestników.

W escape room’ach graczy przyciąga przede wszystkim możliwość spędzenia czasu z grupą znajomych i to w niebanalny sposób. Zazwyczaj czas przewidziany na wydostanie się z pomieszczenia waha się w okolicach jednej godziny.

Ciekawe są także stylizacje, w jakich urządzone są te pokoje – starożytny Egipt, pokoje rycerskie, dżungla, a nawet te straszne, pełne rozczłonkowanych ciał i krwi. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na zainteresowania wszystkich graczy i ich wiek.

Zupełnie nową usługę stanowią natomiast pokoje Cryptex. Tam z kolei liczy się magia. Nie ma tu klucza, jak w przypadku wielu innych pokoi. To rozwiązanie ostatniej zagadki powoduje otwarcie się drzwi. W tych pokojach nic nie jest takie jak mogłoby się wydawać.

Jeżeli nie masz pomysłu na wieczór ze znajomymi to być może warto sprawdzić swoje możliwości właśnie w takim miejscu.

Źródło: Elite PR

Krypta_Wampira
Krypta_Wampira

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 07/12/2018 15:26

    CytujSkomentuj

    Moda czy raczej popularność escape roomów zyskuje na popularności i wcale się nie dziwię :) jako pomysł i przedsięwzięcie – super sprawa. Czy to dla rodzinki z dzieciakami czy dla brygady przyjaciół – ekstra pomysł na wspólne spędzenie czasu. Można iść do kina, na piwo czy kręgle i nie ma w tym nic złego oczywiście, wiadomo, ale to rodzi zupełnie inne wspomnienia i myślę że lepsze :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.