Zedz_Mini-Galerie-850x638
Edyta Nowicka
25/02/2019

Banksy w Warszawie?

W dniach 2-3 marca 2019 odbędą się w Warszawie Targi Sztuki Dostępnej – pierwsze w Polsce targi sztuki współczesnej z limitem ceny od 50 do 5000 złotych.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że jednym z wystawców na Targach Sztuki Dostępnej będzie kultowa galeria Brain Damage Gallery. Zaprezentuje m.in. grafiki gwiazd światowego street artu, w tym słynnego Banksy’ego!

Artyści związani z galerią przygotują specjalnie zaprojektowany z okazji Targów Sztuki Dostępnej mural, który powstanie na oczach uczestników imprezy!

Brain Damage Gallery to czołowa w tej części Europy galeria skupiona na szeroko rozumianym street arcie oraz graffiti. Marka Brain Damage powstała w 1997 roku jako Brain Damage Magazine, który odegrał istotną rolę w popularyzacji zjawiska sztuki ulicznej na całym świecie.

Dziś galeria współpracuje z najwybitniejszymi na świecie przedstawicielami nurtu, rozwija własną kolekcję sztuki, generuje wydarzenia w przestrzeni miejskiej, organizuje premiery filmowe i wydawnicze, prowadzi doradztwo w zakresie kolekcjonowania sztuki związanej z szeroko rozumianym urban artem. W ofercie Brain Damage Gallery znajdują się prace najważniejszych polskich i światowych twórców sztuki ulicznej.

Działalność galerii odbywa się także poza granicami Polski, a wystawy i projekty organizowane przez galerię odbywały się m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Pradze, Sztokholmie, Paryżu, Kijowie, Mińsku, Tbilisi, Lizbonie czy Nowym Jorku.

W ofercie przygotowanej na Targi Sztuki Dostępnej znajdą się prace m.in. takich artystów jak: Banksy, Chazme, Finer, Młody Dron, NAWER, Paweł Ryżko, Sainer, Sicoer, Shepard Fairey (Obey), Zbiok Czajkowski, Zedz.

Zedz_Mini-Galerie-850x638
Zedz_Mini-Galerie-850x638

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/02/2019 17:08

    CytujSkomentuj

    Super!!! Wybiorę się na pewno. Raczej niestety bez zakupu tegoż ;) ale z przyjemnością obejrzę prace tego niesamowitego artysty, nad fenomenem którego myślę bezustannie ;) to co ten człowiek wyczynia w artystycznym świecie to jest po prostu kosmos.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.