PND_Catherine Balet
fot. materiały prasowe/Catherine Balet
Ela Makos
07/10/2016

Fotografią o fotografii

Dzięki fotografiom mogliśmy „uczestniczyć” w wielu ważnych dla świata wydarzeniach. Nic dziwnego, że etapy jej rozwoju są dla ludzi tak ważne. Czas zatem na wystawę, która pozwoli przyjrzeć się poszczególnym okresom jej istnienia. Już 17 listopada zostanie ona udostępniona w przestrzeniach Dworca Głównego we Wrocławiu

Wystawa „Photography Never Dies” to opowieść o początkach fotografii, jej pierwszych krokach, a także późniejszej ewolucji. Nie zabraknie również wartości, które kryją się w naturze samego medium. Projekt przybrał formę metaforycznej ilustracji historii fotografii na przełomie 177 lat jej istnienia. Wystawa nie jest studium czy analizą o charakterze encyklopedycznym czy historycznym, jest przede wszystkim refleksją na temat roli fotografii w naszym życiu.

fot. materiały prasowe/Artur Urbanski

fot. materiały prasowe/Artur Urbanski

Cała ekspozycja została podzielona na osiem rozdziałów. Są tam zdjęcia zarówno ikon światowej fotografii jak i te zamieszczane w internecie. Z pewnością warto zobaczyć prace m.in. duetu Jojakim Cortis & Adrian Sonderegger, którzy w swoim szwajcarskim atelier zbudowali specjalną scenografię i zrekonstruowali najsłynniejsze zdjęcia, począwszy od  widoku z okna Nicéphore’a Niépce’a z 1827 roku, aż do płonącego World Trade Center uchwyconego przez Johna Del Giorno 11 września 2001 roku.

Poza tym na wystawie nie zabraknie również prac takich twórców jak: Erik Kessels, Catherine Balet, Ricardo Martinez Paz czy Artur Urbański.

fot. materiały prasowe/Tom Stayte

fot. materiały prasowe/Tom Stayte

To ważny temat m.in. ze względu na aktualne podejście do fotografii. Mówi się, że obecnie, w ciągu 2 minut, wykonujemy taką liczbę zdjeć jaką cała ludzkość wykonała w XIX w. Co więcej, tylko w 2015 r. 99% fotografii zostało wykonanych i zapisanych w pamięciach telefonów komórkowych.

Wystawa „Photography Never Dies” odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jej początek zaplanowany jest na 17 listopada br. Będzie można ją jednak oglądać aż do 8 stycznia.

Źródło: OWL PR

PND_Catherine Balet
PND_Catherine Balet

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.