SONY DSC
"Samiec Alfa, czyli jak wytrzymać z facetem" - to najnowsza pozycja w dorobku Hanny Bakuły
Monika Mista
13/10/2011

Hanna Bakuła o Samcach Alfa

W ramach spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu”, podczas październikowej edycji, można było dowiedzieć się jak wytrzymać z facetem, a do tego nie zwariować i dobrze się przy tym w życiu bawić. O męsko-damskich relacjach i wielu swoich przezabawnych historiach opowiadała w krakowskim Hotelu Aspel Hanna Bakuła – czterokrotna mężatka

Dzięki temu, że gościem Agaty Niemiec była Hanna Bakuła, październikowe spotkanie o zdrowiu było bardzo swobodne i przyjemne. Relacje damsko-męskie w życiu nie zawsze wyglądają aż tak komicznie, ale jak spojrzymy na własne związki z dystansem i z perspektywy czasu, to faktycznie okaże się, że my-kobiety nie raz  miałyśmy do czynienia z „Agentem Tomkiem”, „Damskim Bokserem”, „Fujarą”, typem „Dziadzia-Dzidzia”, czy „Bezpłodnym Sierotą”. To tylko niektóre określenia mężczyzn, których spotyka Hanna Bakuła w swoim życiu. To także faceci, których spotykamy tak naprawdę każdego dnia, dlatego warto zapoznać się z tą kategoryzacją.

Hanna Bakuła czterokrotnie była mężatką, ale twierdzi, że to wcale nie jest ogromne szczęście mieć mężczyznę w domu. -Niech on sobie mieszka u siebie, wynosi swoje śmieci, sprząta po sobie, gotuje – opowiada pisarka w kontekście swoich związków. Ani razu nie miała pierścionka zaręczynowego, ani sukni ślubnej, ponieważ twierdzi, że to tandetne. Formalne śluby wzięła ponieważ oprócz uczucia, chciała być zabezpieczona finansowo, gdyby „coś” się przypadkiem stało. - Najlepszym sposobem, żeby utrzymać  mężczyznę przy sobie jest uciekanie od niego – podsumowuje swoje miłosne podboje i flirty Bakuła.

Podczas spotkania  z pisarką można było usłyszeć wiele ciekawych i zabawnych historii, a wśród nich także kilka cennych pouczeń. Otóż po pierwsze, Drogie Czytelniczki, do mężczyzn trzeba mówić ze zrozumieniem. To znaczy jak chcemy, żeby nasz mąż/partner/kochanek wyrzucił śmieci, to mówimy o tym wprost: „Wyrzuć śmieci”. Prośba: „Kochanie, kosz się przepełnia” najczęściej nie przynosi oczekiwanych rezultatów.  Hanna Bakuła rozwodziła się także na temat zdrady. I tu po drugie, -Jeśli gdzieś była woda, tam będzie woda – co oznacza, że jeśli mężczyzna zdradza, to będzie to robił. Ale na to pisarka też ma sprawdzony sposób. Jeśli kobieta zauważy, że jest zdradzana, w pierwszej kolejności powinna zabezpieczyć się i oczyścić konto bankowe. Następny krok to powiedzieć mężowi ze stoickim spokojem, że jeśli jego kochanka (dodajmy, że jest co najmniej dwa razy młodsza) darzy go tak niesamowitym uczuciem, to może do niej odejść tak jak stoi – bez samochodu, dobytku i karty kredytowej. W końcu jego nowa znajoma zapewniała, że kocha go za to jaki jest, a nie za zawartość jego portfela. Bardzo szybko może się okazać w jakim amoku żył nasz mężczyzna.

A zatem było dokładnie o tym, jak wytrzymać z facetem. Aby poznać wszystkie typy Hanny Bakuły, warto sięgnąć do najnowszej książki pisarki.

W ramach spotkań „Porozmawiajmy o zdrowiu” nie mogło zabraknąć także tematów dotyczących naszego samopoczucia. Dlatego Hanna Bakuła opowiedziała również o tym, że regularnie się poddaje się wszystkim obowiązkowym, a nawet nadprogramowym badaniom.


SONY DSC
SONY DSC

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.