malgorzata-dudek-2010-2
Kreacja Małgorzaty Dudek
Redakcja
08/04/2011

III Noc Młodych Zdolnych będzie należeć do Dudek i Jemioła

Zbliża się trzecia odsłona cyklu pokazów mody Noc Młodych Zdolnych. Tym razem 14 kwietnia w Warszawie goście będą podziwiać prace Małgorzaty Dudek oraz Łukasza Jemioła

Tym razem organizatorzy wydarzenia zapraszają dziennikarzy, środowisko modowe oraz celebrytów do prestiżowego Pałacu w Królikarni, oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie, położonego na terenie bajecznego parku. Gwiazdą wieczoru będzie kolejna Młoda Zdolna – Małgorzata Dudek, a gościem specjalnym  Łukasz Jemioł, jeden z czołowych polskich projektantów. Podczas tej nocy usłyszymy także koncert Marceliny oraz będziemy mogli obejrzeć wernisaż malarstwa Anny Halarewicz. Wydarzenie poprowadzi Leszek Stanek znany m.in. z roli w serialu Tancerze.


Kreacja Małgorzaty Dudek

 

Małgorzata Dudek zdecydowanie nie jest całkowicie anonimowym nazwiskiem w świecie mody. Jej kolekcje zaczynają budzić zainteresowanie gwiazd i coraz większej ilości klientów indywidualnych oraz pojawiają się w publikacjach prestiżowych magazynów, takich jak Vogue i Elle. Do tej pory designerka była znana z projektowania sukni wieczorowych. Na Noc Młodych Zdolnych Dudek przygotowała linię pret-a-porter na sezon jesień-zima 2011/12, ale  na razie nie chce zdradzić, czym planuje nas zaskoczyć 14 kwietnia.

Łukasz Jemioł jest kolejnym, po Oldze Szynkarczuk i Asi Wysoczyńskiej, projektantem z dłuższym stażem w zawodzie, który poparł ideę cyklu. Twórczość Łukasza Jemioła wspiera i promuje światowej sławy top modelka Anja Rubik. Designer zaprezentuje na wybiegu kilka sylwetek ze swojej premierowej kolekcji, której pełna prezentacja odbędzie się podczas najbliższego Fashion Week w Łodzi.

 

Kreacja Łukasza Jemioła

 

Tradycyjnie NMZ rozpocznie część muzyczna. Tym razem będzie to koncert promujący pierwszy album wschodzącej gwiazdy naszej sceny muzycznej, Marceliny. Zafascynowana modą wokalistka wystąpi w towarzystwie muzyków z zespołu JUNE, którzy znani są ze współpracy ze Smolikiem, Urszulą Dudziak, czy Anią Dąbrowską. Zagrają utwory określane jako szlachetny pop  z elementami soul i R’n'B. Po pokazie goście zostaną zaproszeni do rozmów w kuluarach. Będzie to także czas na zapoznanie się z wernisażem malarstwa Anny Halarewicz. Wystawa prac artystki przy okazji pokazu mody nie jest przypadkiem. Artystka znana jest z modowych ilustracji, które są publikowane m.in. w Twoim Stylu, Exklusivie i Bluszczu, a cykl obrazów malarki zatytułowany jest Fashion Victim.

Zakończenie trzeciej edycji NMZ to nie koniec spotkania z Młodymi Zdolnymi. Projekt wspierany przez renomowane studio filmowe FUMII STUDIO otwiera kolejny etap promowania Młodych Zdolnych. Trzy dni  po pokazie odbędą się Targi Nocy Młodych Zdolnych. Podczas targów wśród wystawców znajdą się projektanci związani z cyklem oraz inni dobrze zapowiadający się artyści zaproszeni przez organizatorów.

Organizatorzy NMZ chcą kompleksowo wspierać naszych polskich projektantów, dlatego zdecydowali się na poszerzenie swojej działalności. Oprócz organizacji indywidualnego pokazu i szerokiej promocji medialnej, dają im możliwość sprzedaży i dotarcia do nowego klienta. W przeciwieństwie do Nocy Młodych Zdolnych Targi mają charakter otwarty. Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem, przymierzeniem, rozmową z projektantami
oraz dokonaniem zakupu zapraszamy 17 kwietnia do klimatycznej Time Cafe na ul. Smolnej 40 w Warszawie. Start o godzinie 11.00.

Noc Młodych Zdolnych III
Data:14 kwietnia 2011 r.
Godz. 20:00
Miejsce: Królikarnia – Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, przy ul. Puławskiej 113a

 


malgorzata-dudek-2010-2
malgorzata-dudek-2010-2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.