kalnedarzikona
Kalendarz Muzeum Erotyzmu
Redakcja
17/03/2012

Kalendarz Muzeum Erotyzmu

Zaczyna się od lutego 2012, kończy na styczniu 2013. Ma format A3 i powstał w nakładzie 500 sztuk. Unikatowy kalendarz stworzony w ramach projektu Muzeum Erotyzmu będzie można wylosować w trakcie „Powitania wiosny z EksMagazynem” 21 marca w Hotelu Rubinstein

Jest odważny, inny niż wszystkie i bardzo inspirujący!  W Kalendarzu Muzeum Erotyzmu znajdziecie:
·    12 dzieł polskiej (i nie tylko!) sztuki erotycznej wybranych z ponad 500 przesłanych przez ponad 200 artystów; autorzy: Monika Starowicz, Bill Sussman, Marcelina Amelia Gawrońska, Kasia Kometa Pakuła, Iwona Demko, Dorian Denes, Helena Siemińska, Gilberto Giardini, Julek Martwy, Ireneusz Wojaczek, Weronika Tyrpa, Katarzyna Dobrogowska
·    Święta erotyczne, m.in. Święto Seksu, Noc Kupały, Dzień Dziewic
·    Daty urodzenia postaci zasłużonych dla erotyzmu, m.in. de Sade, Casanova, Bettie Page, Freud i wielu innych
·    52 tytuły artystycznych filmów o tematyce erotycznej
·    24 tytuły ero-książek godnych przeczytania
·    16 tytułów ero-piosenek i wideoklipów wartych posłuchania i obejrzenia
·    51 tematów do ero-refleksji,
·    Darmowy bilet dla 2 osób do Muzeum Erotyzmu – do wykorzystania w realnym muzeum, kiedy powstanie, promocyjne bilety na spektakle Teatru Nowego i Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie oraz zniżki w renomowanych sex-shopach i sklepie artystycznym (Joni.pl, Kinky Winky, Pussy Project, gili-gili).

Przykładowe grafiki z kalendarza

Muzeum Erotyzmu to artystyczny, multidyscyplinarny projekt, który w 2011 roku zadebiutował w internecie. Stworzyła go dwójka młodych krakowian – Aleksandra Toborowicz, absolwentka krakowskiej ASP, asystentka w Pracowni Liternictwa i Typografii, laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów z dziedziny projektowania graficznego i artystycznych, m.in. stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2002) oraz Michał Pałasz, social media & e-PR manager w krakowskiej agencji interaktywnej XAOO Intereactive. W przyszłości twórcy planują przenieść swój projekt w świat realny i stworzyć pierwsze w Krakowie Muzeum Erotyzmu.
Dziś ME jest trzecim największym polskim muzeum na Facebooku, pomimo, że w rzeczywistości nie istnieje. Profil cieszy się ogromną popularnością, a jego fani dzielą się z twórcami idei Muzuem pomysłu swoimi odkryciami i inspiracjami z dziedziny erotyzmu w przeróżnych kontekstach – od filmu, literatury, sztuki po zjawiska społeczne i reklamę.
Więcej informacji: www.muzuemerotyzmu.pl. Strona ME na facebooku

kalnedarzikona
kalnedarzikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.