Plakat
Redakcja
26/08/2011

Letnie graffiti w Bonarce

„Graffiti są formą graficznego krzyku. Ktoś chce, aby jego racje zostały dostrzeżone…” pisał Ryszard Kapuściński w „Polskich murach” o tej artystycznej formie wypowiedzi. Najbliższa okazja do namalowania sprayem dzieł na dużych tablicach już 27 sierpnia (sobota) przed Bonarka City Center (plac przy biurowcach, wejście od ul. Bulwarowej) od godziny 11.00 do 15.00. Tematem przewodnim będą legendy i charakterystyczne miejsca związane z Podgórzem

Letnie graffiti w Bonarka City Center będzie prowadzone przez doświadczonego streetartowca, który pomoże w namalowaniu podgórskich legend, symboli i zabytków (m.in. Rynek Podgórski, Park im. Wojciecha Bednarskiego, Kopiec Kraka). Bogata dzielnica Krakowa daje znakomite pole do kreacji i twórczości. To jednak nie koniec atrakcji. Każda z wykonanych prac zostanie sfotografowana i „wystawiona” na Facebooku (na profilu Bonarki) do głosowania. Dzieła, które zdobędą najwięcej kliknięć „lubię to” zostaną wyeksponowane w centrum.

Niektórzy twierdzą, że nie ma lepszego sposobu na odzwierciedlenie pulsującego życia miasta, niż graffiti. Ta oryginalna forma sztuki została odkryta już w czasach starożytnych: ludzie od zawsze lubili zapisywać swoje refleksje na ścianach jaskini, czy murów. Współczesne graffiti przeszło długą drogę: od zwykłych podpisów, przez ciekawe „tagi”, aż do artystycznych murali (legalne malowidła na murach uznawane za sztukę). Jeden  z takich projektów został zrealizowany w Podgórzu. Graffiti „Silva rerum” przedstawiające 1000 – letnią historię Krakowa, w całości widoczne jest z Kopca Kraka. Chcąc dalej wspierać kulturę graffiti, Bonarka organizuje wydarzenie, podczas którego młodzież stworzy własne obrazy spreyem malowane. Partnerem wydarzenia jest Leroy Merlin.

Plakat
Plakat

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.