Agnieszka Czerwińska i Janusz Radek
Agnieszka Czerwińska i Janusz Radek opowiedzieli nam m.in. o swoich planach, kompleksach i artystycznych wpadkach
Dagna Starowieyska
09/10/2011

Mainstream kiedyś się skończy

Niepokorni, wrażliwi, przekonani do tego, co robią i… nieco próżni, do czego szczerze się przyznają – Agnieszka Czerwińska i Janusz Radek, dwoje wyjątkowych ludzi było gośćmi EksMagazynu i hotelu Royal na pierwszym spotkaniu z cyklu „EKScytujący wieczór”

Janusz Radek to wrażliwy, niebanalny artysta, niepokorny intelektualnie mężczyzna, fascynujący człowiek. Jak sam mówi, unika gotowych odpowiedzi i rozwiązań, szablonów i stereotypów. Uważa, że każdy mężczyzna od czasu do czasu powinien być chłopcem. Co więcej, uważa, że w każdej kobiecie jest piękno. – Uwielbiam Was wszystkie. Uwielbiam z Wami przebywać i na was patrzeć. Jesteście po prostu piękne – mówił podczas spotkania, kiedy rozgorzała dyskusja na temat tego, jaki rozmiar w przypadku kobiety jest ideałem.

A punktem wyjścia do dyskusji była agencja Nobody’s Perfect, którą kilka miesięcy temu założył nasz drugi gość – Agnieszka Czerwińska. Z tupetem i niezwykłą gracją wkroczyła na polski rynek mody promując kobiece piękno w nieco większym rozmiarze niż wszechobecne xs. Agnieszka Czerwińska opowiadała o codziennej walce ze stereotypami, o wyrazach uznania, ale też zazdrości ze strony tych, którzy być może myślą podobnie, jak ona, ale nie mają wystarczająco odwagi, żeby głośno o swoich myślach mówić.

Spotkanie poprowadziły Aneta Zadroga – redaktor naczelna i Anna Chodacka – sekretarz redakcji EksMagazynu. Rozmawialiśmy jednak nie tylko o kobietach i tym, w jakim rozmiarze ukryte jest piękno. Było nieco przekornie, zastanawialiśmy się, czy popkulturowa „papka” muzyczna i zdjęciowa, którą media karmią nas codziennie rzeczywiście jest tym, czego potrzebuje większość czytelników, słuchaczy, widzów? – Myślę, że nawet mainstream, którego to słowa swoją drogą szczerze nie znoszę, za jakiś czas się skończy. Ludzie poczują, że chcą, nawet od kultury popularnej, czegoś więcej. Czegoś, nad czym będą mogli się zastanowić, pomyśleć, umiejscowić się w jakiejś przestrzeni – mówił Janusz Radek. Agnieszka również ma taką nadzieję. – Chciałabym też, żeby o różnych kobietach, w różnym rozmiarze, było głośno w całej Polsce, żeby ten lansowany kanon „piękna” się poszerzył. Żeby dziewczyny w rozmiarze 40, patrząc na kolorowe pisma nie popadały w kompleksy i nie zaczynały uważać się za potwory! – podkreślała ambasadorka „zwyczajnych” kobiet.

Dowiedzieliśmy się, że Janusz Radek miał kiedyś pokusę pójścia w stronę twórczości lekkiej, łatwej i przyjemnej, zwyciężyła jednak ta część jego osobowości, która codziennie podpowiada mu, żeby oczekiwać od siebie więcej, robić coś, czego jeszcze nie ma na rynku muzycznym, szukać nowego. Nasi Goście przyznali się również do swoich kompleksów. Agnieszka żartobliwie stwierdziła, że wyliczanie ich zajmie zbyt dużo czasu, a Janusz od razu wyznał, że jest egositą. Ale, jak dodał, stara się z tym walczyć.

„EKScytujący wieczór” to cykl tematycznych spotkań z artystami, przedstawicielami świata mody, biznesu, urody, mediów, specjalistami różnych dziedzin, dyskusje, prezentacje i przede wszystkim dobra zabawa. Organizatorzy będą prezentować ciekawych ludzi, którzy podzielą się z uczestnikami spotkań swoją wiedzą, zapraszać lubianych i cenionych artystów, rozmawiać na tematy dotyczące spraw ciała i psyche. – Mamy nadzieję, że zaproszeni przez nas goście zainspirują Państwa i pozwolą w przyjemny sposób spędzić czas – zapewniają organizatorzy.

Agnieszka Czerwińska i Janusz Radek
Agnieszka Czerwińska i Janusz Radek

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.