ilonaikona
Właściciele Ośrodka Medycznego Osteomed i Ilona Felicjańska/Fot. Karolina Sztaba
JJ
14/09/2012

Metamorfozy Gwiazd z Osteomedem!

Upiększanie znanych osób pod okiem specjalistów to nowy projekt Ośrodka Medycznego Osteomed i EksMagazynu. Zobacz jakim zabiegom poddała się Ilona Felicjańska

Gościem pierwszej edycji „Metamorfoz gwiazd” była Ilona Felicjańska, jedna z najbardziej znanych polskich modelek i działaczka społeczna. Ilona prowadzi obecnie własną kampanię społeczną skierowaną do kobiet „Pamiętaj o samokontroli”, w której mówi do kobiet o zdrowym egoizmie i szukaniu własnej szczęśliwej drogi życia bez względu na wiek.
Konsultacje oraz wszystkie zabiegi przeprowadził krakowski Ośrodek Medyczny Osteomed specjalizujący się nie tylko w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej, lecz także w diagnostyce, wysoce specjalistycznych konsultacjach i zabiegach medycznych.

Lasery do zadań specjalnych
Serię zabiegów upiększających, którym poddała się Ilona poprzedziły szczegółowe konsultacje.
– Nie korzystałam z wielu zabiegów medycyny estetycznej, oprócz kilku botoksów i lasera frakcyjnego. Chciałabym odświeżyć skórę i usunąć niedoskonałości: naczynka, przebarwienia na policzkach, drobne zmarszczki wokół oczu. Co jeszcze? Oddaję się w ręce specjalistów! – powiedziała Ilona Felicjańska zanim jej twarz obejrzały specjalistki z Ośrodka Medycznego Osteomed.

Konsultacje przed zabiegiem
Po kilku minutach oględzin wiadomo było, że do usunięcia drobnych skaz wykorzystane będą lasery.
– Ale nie takie co odcinają głowę? – żartowała Ilona Felicjańska. – Takie też mamy – śmiała się dr n.med. Aleksandra Szlachcic, specjalista dermatolog-wenerolog. Wyjaśniła też na czym polega działanie dwóch laserów użytych w zabiegach.
– Laser Neodymowo-Yagowy jest najlepszym laserem do zamykania naczyń. Możemy nim usuwać wszelkiego rodzaju drobne naczynka, zarówno na twarzy, jak i nogach, ale może też służyć w terapii uzupełniającej do usuwania pozostałości, np. po skleroterapii. Po usunięciu naczynek, na skórze, nie ma większych śladów, oprócz lekko czerwonych, wypukłych prążków w miejscu, gdzie były usuwane „pajączki”. Zaczerwienienie utrzymuje się kilka godzin. Laser Neodymowo-Yagowy używany jest również do depilacji – wyjaśniła dr n.med. Aleksandra Szlachcic.

Usuwanie naczynek

Drugim laserem, który został użyty do Metamorfozy Ilony Felicjańskiej był laser CO2 posiadający szerokie spektrum zastosowań chirurgiczno-dermatologicznych.
– Możemy nim usuwać m.in. włókniaki. Nie zostawia blizn, przebarwień i zastępuje nam skalpel, przy czym zabieg jest bezkrwawy. Wystarczy znieczulenie maścią Emla. Po usunięciu kaszaków czy włókniaków laserem CO2 na twarzy widoczne są pojedyncze, powierzchowne strupki, które jednak szybko się goją – podkreśliła dr n.med. Aleksandra Szlachcic.
Kolejną zaletą tego lasera jest funkcja frakcyjna.

- To znakomity sposób na usunięcie rozstępów, blizn, ujędrnienia skóry. Wymusza syntezę kolagenu pacjenta, nie ma tu nic sztucznego. Można więc powiedzieć, że to biologiczny, ekologiczny laser – dodała specjalistka Ośrodka Medycznego Osteomed.
Na pewno będziemy usuwać naczynka, mamy kilka przebarwień widocznych nawet pod makijażem. Wokół skroni widzę też drobne grudki zwane kaszakami i drobne ślady trądziku –

Kwas hialuronowy – efekt młodości
– Pojawiają się u pani zmarszczki nad górną warga, proponowałabym wypełnienie konturu górnej wargi. Dzięki temu usta będą wygładzone, jędrne, napięte, błyszczące, a zmarszczki się rozprostują. Przez 2-3 dni będą obrzęknięte, ale potem wrócą do normy – wyjaśniała dr Małgorzata Drwiła, specjalista kosmetolog i druga ze specjalistek z Ośrodka Medycznego Osteomed czuwających nad Metamorfozą Ilony Felicjańskiej.
Na zmęczoną skórę pod oczami wykonała zabieg mezoterapii z koktajlami z kwasem hialuronowym. – Ten zabieg należy wykonywać w miarę systematycznie. Trzy razy w przeciągu dwóch miesięcy, następnie po miesiącu, a potem raz na pół roku – podkreśliła dr Małgorzata.

Proste triki na zgrabną sylwetkę
W ramach Metamorfoz Ilona Felicjańska spotkała się z Jackiem Bilczyńskim, trenerem personalnym i dietetykiem.
– Wagę mam taką samą, jak kiedyś, ale wszyscy mówią mi że schudłam – mówiła Ilona Felicjańska. – Widzę to również po luźnych ubraniach.
– To może być związane z tym, że masz więcej tkanki mięśniowej niż tłuszczowej, bo zaczęłaś prowadzić bardziej aktywny tryb życia. Zawsze, jeśli tracimy tkankę tłuszczową, a zyskujemy mięśniową, na wadze pojawia się więcej kilogramów. Ta druga jest bowiem cięższa – tłumaczył Jacek Bilczyński.


Trener zmierzył nawodnienie, otłuszczenie narządów wewnętrznych urządzeniem do badania kompozycji ciała. – Pomiary wypadły bardzo dobrze – chwalił figurę modelki Jacek Bilczyński. Poradził też jakie przyprawy przyśpieszają spalanie tłuszczu i czym zastąpić cukier.
– Jestem bardzo zadowolona z tego spotkania, dowiedziałam się mnóstwa przydatnych rzeczy. Od dziś piję herbatę z imbirem! – mówiła Ilona Felicjańska. – Nie mogę też doczekać się na efekty zabiegów, choć wiem, że przede mną długa droga – dodała.
– Zawsze staram się wytłumaczyć pacjentowi, że jeśli robimy coś „na jutro”, „mocno”, to zwiększa się ryzyko powikłań, a jeśli wybieramy metodę małych kroków, to automatycznie powikłania minimalizujemy – podsumowała dr n.med. Aleksandra Szlachcic.
Redakcja

ilonaikona
ilonaikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.