ikona123facet_praca1
Ela Makos
28/09/2016

Młoda polska sztuka i młodzi polscy artyści

Młoda polska sztuka to szereg artystów, którzy poprzez swoje dzieła przekazują ważne dla nich idee. Najbardziej intrygujące z prac zostaną pokazane w trakcie wystawy „Przypływ. Młoda polska sztuka współczesna”. Zobaczymy na niej dzieła aż 20 artystów

Na konkurs Credit Suisse & Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 nadesłano aż 200 różnych kandydatur. Z nich wybrano jednak 20 najlepszych osób, które już od 13 października, będą mogły zaprezentować swoje prace we wrocławskiej galerii Art Main Station by mia. Zostaną tam do 10 listopada 2016 r.

Wystawa „Przypływ. Młoda polska sztuka współczesna” to efekt konkursu, który ma przede wszystkim wspierać i promować młodych polskich artystów, a tych w naszym kraju nie brakuje. Szczególne znaczenie dla jury konkursu miało jednak to, aby artysta wykorzystywał w swojej twórczości różne środki przekazu. Poza tym wzięto również pod uwagę wiele innych czynników. Komisja zadbała o to, aby sprawdzić kandydatów w różnych aspektach.

- Zależało nam, by wybór artystów nie opierał się jedynie na przeglądzie portfolio czy ocenie jednej, wybranej pracy. Wizyty w pracowniach i rozmowy z artystami pozwoliły lepiej zapoznać się z  ich całą twórczością, z ich wizją sztuki i ideami, które ich interesują bądź motywują do działania. Te spotkania potwierdziły, że młoda polska sztuka jest różnorodna i stoi na wysokim poziomie. Wystawa, na której zaprezentujemy ponad 20 wybranych artystów, wyeksponuje najbardziej intrygujące idee i inspirujące prace, starając się tę różnorodność odzwierciedlić – zapowiedziała kuratorka wystawy Małgorzata Miśniakiewicz.

Sztuki wizualne w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 to nie tylko wystawy, ale i interwencje artystyczne w przestrzeni publicznej, a także wiele działań edukacyjnych czy warsztatów dla grup wykluczonych i samowykluczających się. To również szansa i platforma współpracy dla artystów z całej Polski.

Źródło: OWL PR

ikona123facet_praca1
ikona123facet_praca1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.