50_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny
Fot. Filip Okopny
LukaszKedzior
25/05/2015

Pokaz paprocki&brzozowski

25 maja w Warszawie odbył się pokaz najnowszych kolekcji paprocki&brzozowski: PLANTS oraz regularnej. Inspiracją do ich stworzenia była sztuka nowoczesna, przede wszystkim malarstwo

W kolekcji PLANTS by paprocki&brzozowski – linii basic, pojawiają się nawiązania do ekspresjonizmu rodem z pracowni Jacksona Pollocka. Grafika, spontaniczność, dynamizm, młodość – to hasła wywoławcze. Po sukcesie bluz i t-shirtów z linii PLANTS, nowa kolekcja jest pierwszą pełną propozycją projektantów na co dzień.
Kolekcja regularna paprocki&brzozowski to eksperymenty nawiązujące do twórczości kubistów, szczególnie Pabla Picassa i Georges’a Braque’a, ich awangardowego podejścia do formy i zerwania ze stereotypami.
„Geometria, synteza figury, wielopłaszczyznowość i eksperymenty ze sprawdzonymi proporcjami – na to postawiliśmy w tym sezonie. Sylwetka jest jak nowoczesna rzeźba, musi zaskakiwać z każdej strony. A żeby zaskoczyć, musi przełamywać stereotypy.” – mówią Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.
„Nie chcieliśmy nawiązywać do żadnego okresu w modzie. Uwzględniamy to, co było i „opłacało się” w damskiej garderobie, ale poszukujemy wciąż czegoś nowego. Kubizm odrzucał wszelkie stereotypy, zrywał z zastaną rzeczywistością – to nas urzekło najbardziej. Odwaga w myśleniu i nowoczesność.” – dodają Projektanci.
Paprocki & Brzozowski eksperymentują więc ze znanymi proporcjami i kolorami. Swoje sprawdzone, kobiece fasony przełamują odważnymi cięciami i kontrastowymi zestawami tkanin. Kaszmiry versus krepy, żorżety versus wełny, jedwabie versus dżerseje – to ulubione luksusowe tkaniny projektantów. Stonowana kolorystyka czerni, beży, szarości i bieli jest idealnym tłem dla pojawiających się fragmentarycznie zwierzęcych deseni i akcentów mocnego koloru – niebieskiego i zielonego.
W najnowszych kolekcjach nie zabraknie ulubionych detali projektantów – metalowych błyszczących zamków, graficznych nadruków, romantycznych szarf i asymetrii.

50_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny
50_web_PaprockiBrzozowski_AW1516_250515_fot_Filip_Okopny

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.