01. backstage Czarowne Warsztaty WHITE ALICE 2011
Redakcja
28/07/2011

Relacja z I edycji Czarownych Warsztatów 2011

Zakończyła się pierwsza, lipcowa edycja Warsztatów Fotografii Artystycznej WHITE ALICE. Tygodniowe warsztaty zgromadziły uczestników z różnych stron Polski: od Krakowa, Mazowsza, Wielkopolski, aż po Pomorze

Przez cały tydzień trwały zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy mieli możliwość fotografowania w różnych miejscach. Już pierwszego dnia swe sekrety zdradziła stara, magiczna chata we wsi Murzynowo. Jest to malowniczy skansen położony nad brzegiem Wisły, którym opiekuje się Uniwersytet Warszawski. Uczestnicy wraz z modelkami najpierw zwiedzali, a potem fotografowali w tym wyjątkowym miejscu. Kolejne plenery odbyły się w lasach Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Skrwą oraz w Cierszewie w zabudowaniach pięknego, zabytkowego ośrodka położonego na terenie byłego opactwa Benedyktynów. W sesjach brały udział trzy piękne, niebanalne fotomodelki o skrajnych typach urody. Pozowały one do zdjęć typu portret, fashion, topless i akt. Uczestnicy fotografowali w różnych warunkach atmosferycznych. Stanowiło to nie lada wyzwanie ale i walor dzięki, któremu powstały unikatowe obrazy fotograficzne przepełnione emocjami.

-Odwiedzili nas przeciekawi goście w tym dwóch poetów, wizażystka/stylistka, prawnik oraz wójt Gminy Brudzeń Duży. Specjalnie na warsztaty swoich kreacji użyczyła projektantka. Na każdej sesji modelki występowały w innych stylizacjach. Wieczory upływały na wspólnych korektach materiału pozyskanego podczas zdjęć. W samym środku warsztatów odbył się spływ kajakowy. Uczestnicy mogli dzięki temu obejrzeć piękny region zalewu rzeki Skrwa – mówi Alicja Reczek, organizatorka warsztatów. Ostatniego dnia warsztatów zostały wręczone uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Fabryka Słów.

Obecnie trwają zapisy na II edycję Czarownych Warsztatów WHITE ALICE 20-26 sierpień 2011. Wszystkie istotne informacje znajdują się na oficjalnej stronie: www.warsztatyfoto.eu, kontakt: foto@alicjareczek.pl.

Oto prace uczestników I edycji Czarownych Warsztatów:

Fot.: Bogusław Sabat

Fot.: Cezary Rebech

Fot.: Elżbieta Derlaga

Fot.: Elżbieta Derlaga

Fot.: Bogusław Sabat

Fot.: Elżbieta Derlaga

Fot.: Elżbieta Derlaga

Fot.: Elżbieta Derlaga

Fot.: Cezary Rebech

Fot.: Robert Miklaszewski

01. backstage Czarowne Warsztaty WHITE ALICE 2011
01. backstage Czarowne Warsztaty WHITE ALICE 2011

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.