Wielki Mecz TVP kontra TVN30.08.2015fot.: Cezary Piwowarski/TVNna zdjeciu:druzyna TVN
Fot. Cezary Piwowarski/ TVN
LukaszKedzior
04/09/2015

Wielki sukces „Wielkiego Meczu”

Dzięki wspólnej charytatywnej akcji TVP1 i TVN, związanej z niedzielnym meczem piłkarskim TVP-TVN, udało się zgromadzić blisko 600 tys. złotych z przeznaczeniem na pomoc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi

Pierwszą bramkę strzeliła drużyna TVN, jednak w drugiej połowie meczu TVP wyrównała. Ostatecznie o zwycięstwie TVN zadecydowały rzuty karne. W ubiegłym roku pojedynek wygrała drużyna TVP.Jednak prawdziwym zwycięzcą tego meczu jest Klinika Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.

Na wspomnianą kwotę złożyły się dochody z ponad 20 tys. sprzedanych biletów na mecz na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie oraz zyski z akcji sms-owej. Prawdziwymi więc darczyńcami są widzowie obu stacji, które spotkanie transmitowały na żywo: TVN i TVP1.

Charytatywny mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem polskich telewidzów. W obu stacjach obejrzało go łącznie aż 2 miliony widzów (1 milion 237 tys. – TVP1, w TVN 871 tys.)

W roli kapitanów wystąpili Piotr Kraśko (TVP) i Grzegorz Kajdanowicz (TVN). Gospodarzami spotkania byli Agata Młynarska (TVP) i Marcin Prokop (TVN), funkcję arbitra głównego sprawował Szymon Marciniak.

W reprezentacji Telewizji Polskiej zagrali m.in. :Adam Feder, Tomasz Wolny, Adam Krzykowski, Tomasz Jasina, Robert El Gendy, Tomasz Kammel oraz aktorzy flagowych seriali TVP: Andrzej Nejman, Antoni Królikowski, a także Rafał i Marcin Mroczkowie. Trenerem reprezentacji TVP jest dziennikarz sportowy Rafał Patyra,a kapitanem – szef „Wiadomości” – Piotr Kraśko.

W barwach żółto-niebieskich stanęli dziennikarze TVN, których selekcjonerem był Jacek Magiera – były piłkarz, kapitan młodzieżowo-olimpijskiej reprezentacji Polski U-20. Drużyna zagrała pod przewodnictwem Grzegorza Kajdanowicza (gospodarz „Faktów TVN”). Na murawie pojawili się dziennikarze i gwiazdy stacji, m.in.: Tomasz Zubilewicz, Tomasz Sianecki, Dariusz Łapiński, Kuba Wesołowski i Mikołaj Roznerski.

Wielki Mecz TVP kontra TVN30.08.2015fot.: Cezary Piwowarski/TVNna zdjeciu:druzyna TVN
Wielki Mecz TVP kontra TVN30.08.2015fot.: Cezary Piwowarski/TVNna zdjeciu:druzyna TVN