wszystkogra_ikona
Fot. Żaneta Niżnikowska/NM Studio
Ela Prochowicz
02/10/2014

Akcja społeczna „Wszystko gra!”

Niesłysząca motocyklistka i gwiazdor muzyki, w stylowych wnętrzach muzycznego hotelu. Sesja zdjęciowa Piotra Rubika z Moniką Jaworską promuje kampanię społeczną rozprawiającą się z mitami na temat osób niesłyszących „Wszystko gra!”

Monika Jaworska to najszybsza i najbardziej utytułowana zawodniczka motocyklowa w Polsce. W 2013 roku zdobyła tytuł II Vice Mistrza Polski w klasie Supersport 600. Od urodzenia jest osobą niesłyszącą.

- Monika przełamuje stereotypy związane nie tylko związane z osobami głuchymi, ale także te dotyczące płci – ściga się z mężczyznami i jest najlepsza – mówi Adam Stromidło, prezes Polskiego Związku Głuchych, który sam jest osobą słabo słyszącą. Porozumienie się z osobą głuchą czy niesłyszącą do dla pełnosprawnych osób problem. Nieznajomość „świata ciszy” często rodzi nieprawdziwe przekonania  na temat osób niesłyszących.
- To już trzecia kampania społeczna w historii EksMagazynu. Tym razem do projektu zaprosiłyśmy Monikę Jaworską – niesłyszącą motocyklistkę i Piotra Rubika, wybitnego kompozytora. Zderzamy świat ciszy ze światem muzyki, gdyż one wcale się nie wykluczają! – tłumaczy Aneta Zadroga, redaktor naczelna EksMagazyn. – Między innymi dlatego sesję zdjęciową promującą kampanię zrealizowaliśmy w muzycznym hotelu Sound Garden – dodaje.
- Zgodziłam się bo myślę że to potrzebna i fajna akcja, i służy temu, aby zwrócić uwagę ludzi na problem i istnienie osób niesłyszących. Pomysł mi się spodobał, bo ciężko jest pokazać ten rodzaj niepełnosprawności – mówi Monika Jaworska. – Na co dzień otaczają nas ludzie niesłyszący i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ tego nie widać. A skoro czegoś nie widać, to znaczy, że tego nie ma. I wszystko gra? A jednak nie. Chciałabym, żeby środowisko osób niesłyszących bardziej zintegrowało się ze społeczeństwem, a nie zamykało się tylko w swojej grupie – wyjaśnia.
- Zdjęcia były ciekawym połączeniem świata osoby głuchoniemej ze światem muzyka – mówi Piotr Rubik. – Sam jeździłem i jeżdżę na motocyklu, wiem, jak trudno jest się ścigać. Monika to niezwykle miła osoba, która ma olbrzymią siłę woli i olbrzymie samozaparcie. Zawsze podziwiałem i podziwiam takich ludzi podkreśla.


„Wszystko gra”
Garnitur Piotra Rubika: New Men (www.newmen.eu)
Kreacje Moniki Jaworskiej: Moe (www.moe.pl)
Buty i torebki: Prima Moda (www.primamoda.com.pl)
Zegarek Piotra Rubika: Xicorr (www.xicorr.com)
Biżuteria: Jubiler Sezam (www.jubilersezam.pl)
Stylizacja & MUA: Wojciech Kozub
Włosy: Łukasz Kropski, Fryzjerstwo PJ (www.piotrjesionkiewicz.pl)
Fot. Żaneta Niżnikowska/NM Studio (www.nmstudio.eu)

Asysta na planie: Szymon Fit

Produkcja: PressFactory (www.pressfactory.com.pl)
Instrumenty muzyczne: Mx music (www.mxmusic.pl)
Dziękujemy Sound Garden Hotel za udostępnienie wnętrz na potrzeby sesji (www.soundgardenhotel.pl) oraz Good Company Restaurant (www.goodcompanyrestaurant.pl) za współpracę na planie.

wszystkogra_ikona
wszystkogra_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.