czarownewarsztaty_ikona_eksmagazyn
Fot. Monika Mostowik/Czarowne Warsztaty
JJ
13/08/2015

Czarowne warsztaty WHITE Alice

Pełnia lata. Niedawno zakończyła się lipcowa edycja ‘Czarownych Warsztatów’ 2015. Ekipa White Alice przez cały tydzień stacjonowała w malowniczej miejscowości nad jeziorem Lucieńskim

Od lat przyjeżdżają w te rejony artyści, malarze i muzycy. Na planie pozowało aż 5 modelek. Tradycyjnie pojawili się również modele. Za makijaż odpowiadały dwie, profesjonalne wizażystki. Kwiatowe instalacje przygotował florysta z Warszawy. Do tego kreacje od wspaniałych projektantów. Plan był napięty ale starczyło czasu na filmy i grille. Najwytrwalsi odprawili sesje o wschodzie słońca. Magiczna aura i zmienna pogoda inspirowała do tworzenia klimatycznych zdjęć.


Najbliższa edycja odbędzie się już 14-20 sierpnia 2015 w SŁUPNIE koło Płocka
Lokalizacja KRÓLEWSKI DWOREK
https://www.facebook.com/mojeslupno


SESJE FOTOGRAFICZNE

„Fotograficzny tydzień był intensywny. Uwieczniliśmy trzy nimfy w deszczu. Opowiedzieliśmy wietrzną baśń o dwóch siostrach. Nasze księżniczki były ubrane w koronkowo-tiulowe suknie MAŁGORZATY MOTAS. Piękne makijaże dopełniały korony autorstwa duetu o enigmatycznej nazwie NITECZKOWY POTWÓR. Na zamku w Oporowie odbyła się sesja w której oprócz naszych modelek wzięły udział lalki bjd. Plan zdjęciowy prowadziła Monika Mostowik – MILENA, która przyjechała do nas ze swoją asystentką z Krakowa. W tej sesji najlepiej sprawdziła się kreacja w japońskiej stylistyce autorstwa Lidii Sajdak (LIIL). Nasze modelki pozowały także w sielskich, hipisowskich stylizacjach z kucykami. Świetnie w stylizacje wpisała się Magiczna Biżuteria Warmii i Mazur – WAREGENA.

Foto (od góry): Piotr Suchecki, Skibek, Katarzyna Jurkiewicz.W malowniczym lesie odbyły się sesje do zakresów: nagość zakryta i topless. Jeśli akt, to z pomysłem i tu przydały się cylindry, kamizelki i instrumenty muzyczne. Furorę zrobiły nakrycia głowy warszawskiego florysty GRZEGORZA CHMIELA.  Mocnym punktem programu były gorsety KATARZYNY KONIECZKI.

Foto (od góry): Milena Mostowik, Petrus, Gerard Stefaniak.

Fot. Milena Mostowik

Industrialne stroje z pogranicza fantazy świetnie wpisały się w klimat ‘Czarownych Warsztatów’. Nic dziwnego, że wszystkie modelki chciały w nich pozować.

Fot. Petrus

Dwa plany zdjęciowe odbyły się na terenie hangarów i campingów przy naszym ośrodku. To wyjątkowe miejsce wyglądało jak opuszczone, amerykańskie gospodarstwo. Przywoływało na myśl apokaliptyczne horrory i filmy Lyncha. Prawdziwa uczta dla wyobraźni. Do tego pomysłowe makijaże MONIKI BOJSAN i KAYI KARASIŃSKIEJ Nie mogło nie wyjść !!! Stworzyliśmy wspaniałe kadry. A ileż było przy tym zabawy :)White Alice

Zapisy / kontakt: alice_white@poczta.fm

Czarowne Warsztaty na fb
Alicja Reczek White Alice

www.warsztatyfoto.eu


MAGIA

„Formuła ‘Czarownych Warsztatów’ wciąż ewoluuje. Nie bez znaczenia są  dobre referencje. Kolejne edycje to nie tylko nowe stylizacje, tematy czy miejsca. To nowa energia, za każdym razem inna i atrakcyjna. Zgłaszają się do nas wspaniałe osoby niekoniecznie związane z fotografią. Łączymy siły z filmowcami, grafikami i muzykami. Chętnie gościmy poetów i rzeźbiarzy. Na jesieni odbywa się WIECZÓR KULTURALNY – to wydarzenie towarzyszące naszym warsztatom. Nie bez znaczenia jest miła atmosfera, o którą dbamy i którą świadomie pielęgnuję. Staram się, by uczestnicy warsztatów przyswajali informacje bez stresu, z przyjemnością. Tak zdobyta wiedza jest trwała. Daje przestrzeń do kreatywnego myślenia. Prowadzi do najlepszych rezultatów. A w efekcie końcowym pozwala wyrobić indywidualny styl. Umiejętność współpracy daje poczucie bezpieczeństwa. To najlepszy grunt do konstruktywnego działania. Odkrywcze jest to, że obrazki są na drugim miejscu. Nasze zdjęcia powstają jakby przy okazji i są owocem zaistniałej sytuacji – myślę, że to piękne”.
White Alice


Fot. Przemysław Paprotny


BackstageGOŚCIE

„Oprócz sesji na naszych warsztatach odbywają się zajęcia teoretyczne. Poruszamy kwestie, jakich nie można znaleźć w książkach. Rozmawiamy o świetle w plenerze, współpracy z modelką i zasadach kompozycji. Omawiamy skróty perspektywiczne. Zastanawiamy się nad rolą inspiracji w naszej twórczości. Dotykamy tematów dotyczących prawa autorskiego i kreowania własnego wizerunku.

W międzyczasie odwiedzają nas goście ze świata kultury i sztuki. Tu należy wspomnieć Artystyczną Agencję IDO, która propaguje ideę pozytywnego myślenia.  Ryszard Wolbach i Barbara Szafraniec to autorzy rozbudowanego projektu ‘KOLORY NADZIEI’. Ponadto na lipcowej edycji korzystaliśmy z Magicznej Biżuterii Warmii i Mazur – WAREGEGENA Jerzy i Jolanta Stankiewicz opowiadali nam o swojej twórczości. Marcin Bogdan Szadkowski przedstawił swoje projekty społeczne jakie realizuje w ramach BEZKARNIE.  A nocną porą MILENA zapoznała nas ze swoimi magicznymi lalkami bjd. Dobrym duchem warsztatów okazał się być Andrzej Vitkov Witkowski. Uczestnicy warsztatów zapoznali się również z projektem: ‘Droga Krzyżowa na Fotografiach’ autorstwa Łukasza Jankowskiego-Wojtczaka, który przyjechał do nas z Kruszwicy.

‘Czarowne Warsztaty’ to święto koneserów aktu i niebanalnej mody. Dlatego w sierpniu na naszym pokładzie gościmy kolejną wspaniałą projektantkę MAGDALENĘ WILK-DRYŁO.

Jeśli lubisz robić zdjęcia, to dobry kierunek. Nieważne czy jesteś na początku czy w środku drogi. Ważne by kochać fotografię – reszta w naszych rękach. Niebawem sierpniowa edycja, warsztatów, która odbędzie się na mazowszu w 14-20.08.2015 w SŁUPNIE (nieopodal Płocka) Następnie edycje weekendowe odbędą się jesienią. Pożegnamy agroturystyczne plenery i spotkamy się w Warszawie.

Zapraszamy na pokład!

Tak było na planie lipcowych warsztatów. Fot. Alicja Reczek


PROGRAM WARSZTATÓW W SŁUPSKU

Królewski Dworek

ul. Królewska 5
09-472 Słupno
woj. mazowieckie

Zobacz więcej!

Jak do nas trafić?

14.08.2015 (piątek)

16.00 – przyjazd, zakwaterowanie

19.00 – spotkanie organizacyjne

21.00 – kolacja/grill
__________________________________________________________________

15.08.2015 (sobota)

9.00-10.30 – śniadanie

panel teoretyczny:

„Siła inspiracji” – dyskusja nt. różnych źródeł inspiracji oraz ich wykorzystywania, świadome dążenie do kreowania własnego stylu

„Współpraca – fotograf modelka” – o komunikacji i doborze kadry pozującej do projektów fotograficznych tfp, a sesji komercyjnych

„Styl”- składniki stylu, co wyróżnia twórczość konkretnych fotografów – przykłady-dyskusja

(korekty zdjęć dla chętnych- omawianie zdjęć z poprzednich warsztatów)

15.30 – 17.00– obiad – restauracja „Włoski zakątek”

panel praktyczny:

17.30-20.30 – sesja zdjęciowa – plener- mosty – ‘Słupianka’ – tematyka horror/industrial

Kreacje  Katarzyny Konieczki

+ nakrycia głowy duetu Niteczkow Potwór

21.00 – grill na terenie ośrodka – korekty materiału dla chętnych
_________________________________________________________________

16. 08. 2015 (niedziela)

6.00-7.00 – śniadanie

panel praktyczny:

7.30 -12.00 – sesja z końmi na terenie Wykowa – nasze modelki będą pozować w kreacjach od znanych projektantów – tematyka baśń / fantazy

*baśniowe suknie od projektantki - Małgorzaty MOTAS

*finezyjne nakrycia głowy od projektantki Magdaleny WILK-DRYŁO

*MULTANKA - biżuteria, rękodzieło – autorska biżuteria wykonywana w technice soutache

14.00 – 15.30 – obiad –  restauracja „Włoski Zakątek”

panel teoretyczny:

‘Dobór tonacji, barwa czy b&w’  – wykład / dyskusja

‘Postać, a komponowanie zdjęcia’ – poprawne wpisanie modelki w kadr

‘Sesje fotograficzne, w kontekście planu’ – dobór planu zdjęciowego do charakteru sesji zdjęciowej

20.00 – kolacja / grill


Przegląd materiału/ korekty zdjęć

czarownewarsztaty_ikona_eksmagazyn
czarownewarsztaty_ikona_eksmagazyn

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.