warsztaty edu_MCK_fot.P.Mazur
Dżinsopolis, czyli dżinsową metropolię zbudują dzieci w krakowskim MCK / fot.P.Mazur
zygzak
22/08/2010

Bajgle z Nowego Yorku

Degustacje nowojorskich bajgli, warsztaty dla dzieci Dżinsopolis, pokaz filmu niespodzianki oraz wykład profesora Jerzego Kutnika o muzeach w Nowego Jorku – to tylko niektóre atrakcje, zaplanowane przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, z okazji pożegnania wystawy fotograficznej pt.: „Andreas Feininger. Nowy York, lata czterdzieste”

Wystawa rozpoczęła się na początku lipca 2010 rok w galerii MCK na Rynku Głównym w Krakowie. Zdjęcia Feiningera, ukazujące niezwykły klimat nowojorskich lat czterdziestych, przyniosły artyście wielką międzynarodową sławę, a dziś należą do klasyki fotografii. Przez wiele lat dziennikarz związany był z magazynem „Life”. Jako reporter zjeździł wszystkie stany Ameryki, Kanadę i Meksyk, jednak jego największą fotograficzną fascynacją był zawsze Nowy York.

Wśród niedzielnych atrakcji finisażu pojawi się konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Firma New Yorker ufundowała bony, a Wydawnictwo Egmont książki pt. „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”. Z kolei, dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne związane z dżinsem. Ich tytuł – Dżinsopolis to połączenie dżinsu i metropolii, czyli dwóch rzeczy, które kojarzą nam się z Ameryką. Dzieci będą miały za zadanie stworzyć miasto, pełne wieżowców i neonów. Kartonowe pudełka oklejone różnego rodzaju dżinsem zamienią się w nowojorski pejzaż pełen drapaczy chmur. Dzięki wykorzystaniu fluorescencyjnej dekoracji miasto będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach – dziennej, dżinsowej oraz nocnej rozświetlonej za pomocą lamp ultrafioletowych. Warsztaty odbędą się w zabytkowych piwnicach Kamienicy Pod Kruki.

Zapisy na warsztaty, są przyjmowane do 27 sierpnia (piątek), do godz. 16.00: warsztaty@mck.krakow.pl;  tel. 12 42 42 812
Ważne są jedynie zgłoszenia, które uzyskały potwierdzenie. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji na www.mck.krakow.pl

Źródło: materiały organizatorów

warsztaty edu_MCK_fot.P.Mazur
warsztaty edu_MCK_fot.P.Mazur

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.