KPaskudaSzKobieta-422-kopia
Ela Makos
27/10/2016

Kalendarz „Szlachetna Kobieta 2017″ już prawie gotowy!

Pragniemy poinformować, że z sukcesem zakończyła się wyjątkowa sesja fotograficzna z udziałem Kobiet Sukcesu. Efekt prac inicjatorki i autorki zdjęć Katarzyny Paskudy można będzie podziwiać w kalendarzu „Szlachetna Kobieta 2017”

To już druga edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia – pełnego zmysłowych zdjęć ikon polskiej sceny artystycznej, biznesu, polityki, mediów. Udział w nim wzięły Jolanta Borowiec – dyrektor Polsat Cafe, Renata Dancewicz, Sylwia Gliwa, Anna Guzik, Izabela Janachowska, Majka Jeżowska, Aleksandra Kisio, Paulina Krupińska, Magdalena Ogórek, Teresa Rosati, dr n. med. Irena Walecka i Monika Zamachowska. Sesja trwała trzy dni i odbyła się w warszawskim hotelu Bellotto. Podczas realizacji kalendarza Kasia Paskuda przeprowadziła również zarejestrowane kamerą wywiady z każdą z uczestniczek oraz przygotowała film z backstage sesji zdjęciowej, który niebawem będzie dostępny na stronie www kalendarza i stronach mediów wspierających inicjatywę. O wieczorową stylizację bohaterek zadbała jedna z uczestniczek – Teresa Rosati. Klimatyczną scenografię wykonała ceniona architekt Edyta Skłodowska-Bulge. Piękne makijaże powstały we współpracy z firmą INGLOT, fryzury gwiazdom wykonał Sławek Oborski, biżuterię zapewniła marka PIERRE LANG a obuwie 3i. Kondycją skóry tuż przed sesją zaopiekowały się firma BTL Polska oraz Noble Health. Zyski ze sprzedaży kalendarza zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Kalendarz dostępny jest już pod tym linkiem: www.photoculture.pl/sklep/1_produkt/28_Kalendarz_2017.

Katarzyna Paskuda, autorka kalendarza, zawodowo związana jest ze światem sztuki i show biznesu. Fotograf, aktorka, redaktor prowadząca magazynu Photo Culture, przeznaczonego dla ludzi ceniących piękno, sztukę, miłośników fotografii. Od 2011 roku główny fotograf magazynu Gentleman, oraz autorka i prezenterka programu „To! FoToTerapia” https://www.youtube.com/watch?v=bVjznquRdvs. Jej fotografie były wystawiane  m.in: podczas tegorocznych międzynarodowych targów sztuki IAF Warsaw 2016, w tym roku również miała wystawę w wyjątkowej scenerii molo w Juracie, której efekty można obejrzeć min. na stronie http://photoculture.pl/26_WYDARZENIA/98_Wystawa__Paskuda_Photography. Fotografia to jej pasja. Robiąc to co kocha, wykorzystując swoją rozpoznawalność i pozytywną energię, postanowiła zrobić coś w szczytnym celu. Stworzyła ideę KALENDARZA SZLACHETNA KOBIETA www.szlachetnakobieta.com. Ubiegłoroczną edycję „Myśl o biuście” z której dochód przeznaczony był na rzecz fundacji Rak n`Roll swoją obecnością wsparły Hanna Bakuła, Alicja Borkowska, Olga Borys, Magdalena Cwenówna, Anna Jurksztowicz, Katarzyna Kowalczyk, Anna Korcz, Barbara Kurdej-Szatan, Magda Modra, Ewa Pacuła, Lidia Popiel, Maria Rotkiel.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z premiery kalendarza ,,Szlachetna Kobieta” 2016.

Inicjatorce zależy na tym, aby głośno mówić o problemach chorób kobiecych – tym razem narządów rodnych. Chce, aby przekaz dotarł do jak największej liczby odbiorców. Na obecną chwilę niestety aż ok 60 proc. przypadków raka szyjki macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno. To dlatego zyski ze sprzedaży kalendarzy zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Polecamy zakup kalendarza, który już jest dostępny w przedsprzedaży na stronie PhotoCulture.pl i zachęcamy do wsparcie idei SZLACHETNEJ KOBIETY. Kupno kalendarza to nie tylko piękny gest, ale również inwestycja we własne dobre samopoczucie – zdjęcia zrobione przez Kasię Paskudę to prawdziwa uczta dla oka. - Zależy mi na pokazaniu kobiety silnej, dbającej o siebie, dbającej o swoje zdrowie. Swoją pracą zwracam się do kobiet z apelem, aby wykonywały badania profilaktyczne. Moim celem jest szerzenie świadomości na temat raka. Piękno i szlachetność kryje się w każdej z kobiet, nie można pozwolić, aby nadmiar obowiązków przyczynił się do zapominania o samych sobie i zaniechania badań profilaktycznych. Tą inicjatywą chciałabym mobilizować kobiety do wykonywania badań, aby zapobiec poważnym konsekwencjom unikania gabinetów lekarskich – podsumowuje Kasia Paskuda.

Premiera Kalendarza odbędzie 28 listopada w Pałacu Zamoyskich, z udziałem Gwiazd.

www.szlachetnakobieta.pl


KPaskudaSzKobieta-422-kopia
KPaskudaSzKobieta-422-kopia

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.