backstage, na zdjęciu Grażka, fot. Agnieszka Mularczyk
Backstage, na zdjęciu Grażka, fot. Agnieszka Mularczyk
Ela Makos
24/07/2017

White Alice. Piękne modelki i Fotograficzna Kraina Czarów

Ci, którzy choć raz uczestniczyli w „Czarownych Warsztatach” White Alice wiedzą, że poza niepowtarzalnym klimatem, dobrą organizacją, mnóstwem atrakcji czy wartościowymi Gośćmi czeka ich jeszcze prawdziwy fotograficzny raj – sesje zdjęciowe z profesjonalnymi modelkami. Tak będzie również w tym roku.

Kraina Czarów White Alice.

Zacznijmy jednak od tego, czym tak naprawdę są „Czarowne Warsztaty” Jak na Krainę Czarów przystało przewodzi nią Alicja. Nasza, polska Alicja Reczek, szerzej znana jako White Alice. Co roku do jej Wonderlandu przyjeżdżają entuzjaści fotografii z Polski i z zagranicy. Są to osoby na początku ścieżki fotograficznej, ale również te bardziej doświadczone. Co przyciąga? Merytoryczny program. Pomysłowy scenariusz sesji. Piękne modelki. A może postać Białej Alicji? Z pewnością jest to niezwykłe przedsięwzięcie. Na pokładzie warsztatów nie brakuje gości ze świata kultury i sztuki. Mieszanka osobowości sprawia, że mamy do czynienia z Wielkim Spotkaniem Artystycznym. Jak podkreśla sama autorka: „poza zdjęciami ważna jest atmosfera, oparta na wzajemnym szacunku i empatii”. Takie podejście sprawia, że każdy na pokładzie warsztatów czuje się dobrze i ma piękne wspomnienia. Nie bez znaczenia są dobre referencje. Warsztaty są polecane i promowane przez wiele znamienitych instytucji. Nic dziwnego, że doczekały się też stałych bywalców.

Więcej na: www.warsztatyfoto.eu


Backstage, letnia edycja warsztatów w Słupnie, 2015

Backstage, letnia edycja warsztatów w Słupnie, 2015


Backstage z letniej edycji warsztatów 2016, fot. Tomasz Załęski

Backstage z letniej edycji warsztatów 2016, fot. Tomasz Załęski

Od 12 do 18 sierpnia 2017 r. PŁOCK stanie się stolicą fotografii. Pojawią się tam bowiem nie tylko amatorzy, ale i profesjonaliści, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Nie zabraknie zatem takich postaci jak: Grażka, Maarten Eiche czy Jarosław Skrzypczyk.

W sesjach zdjęciowych wezmą udział profesjonalne modelki Ametist i Differentia. Nie zabraknie też nowych twarzy. Pierwszy raz na pokładzie warsztatów będą pozować Paulina Kotuniak i Magdalena Kubiak.

Ametist

W duszy gra jej nie tylko fotomodeling, ale i muzyka. Ma za sobą studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a na co dzień śpiewa w zespole Alhena. Udziela się również jako nauczycielka śpiewu.

Nie da się jednak ukryć, że jej pasją jest fotomodeling, któremu oddawała się już podczas studiów – na przekór harmonogramom zajęć i egzaminom. Niektórzy znają ją również jako cosplayerkę, a więc mogli oglądać Ametist w przebraniach imitujących różne postacie z bajek, filmów czy gier.

„Od zawsze uwielbiałam bajki w każdej formie. Świat fantastyki łączyłam z rzeczywistością. Tak jest do dziś. Marzyłam o byciu księżniczką, wiedźmą, wróżką… Odkryłam na to genialny sposób – fotomodeling!

Moja pierwsza sesja była przygodą. Do dziś pamiętam jak szłam przez las z koszykiem pełnym kwiatów. Było to w 2013 roku kiedy zrozumiałam, że zdjęcia to coś więcej. Zaczęłam wcielać się w różne role. Stopniowo zaczęło stawać się to częścią mnie. Nie wiązałam z tym swojej przyszłości. Miała to być jednorazowa sesja ale coś nie dawało mi spokoju. Chciałam więcej i więcej.

Podziwiam ludzi, którzy potrafią uwiecznić w piękny sposób ludzkie ciało. Dlatego akty zajmują w moim świecie szczególne miejsce. Sesja jest udana wtedy, kiedy realizowana jest z wizją i sercem. Uwielbiam ludzi kreatywnych i to z nimi chcę współpracować. Cenię oryginalne pomysły i chcę zaskakiwać.

Chętnie biorę udział w projektach ze scenariuszem. Mam na swoim koncie wiele plenerów fotograficznych. Szczególnie lubię pozować z przyrodą – to najlepsza modelka.”

portfolio www.facebook.com/ametist111


fot. Madame Dentelle

fot. Madame Dentelle


fot. Paweł Konopczyński

fot. Paweł Konopczyński

Differentia

Differentia, a właściwie Andżelika Kłopotowska to kolejna modelka „Czarownych Warsztatów”. Piękna brunetka, która pojawiała się już na spotkaniach organizowanych przez White Alice. Współpraca z nią to czysta przyjemność, a ona sama chętnie bierze udział w różnego rodzaju sesjach fotograficznych, eventach i pokazach.

Polska Monica Bellucci. Profesjonalistka, która cieszy się świetną opinią. Do tej pory brała udział w kilku edycjach ‘Czarownych Warsztatów’ White Alice. Ma na koncie pokazy i sesje komercyjne. Pozuje w eventach fotograficznych. Uwieczniali ją najlepsi.

Piękny, klasyczny typ urody. Wspaniałe warunki fizyczne i umiejętności aktorskie sprawiają, że jest bezkonkurencyjna. Doskonale sprawdza się w takich zakresach jak: portret, fashion i nagość zakryta. A takie cechy jak zaangażowanie, skromność i cierpliwość czynią z Niej modelkę doskonałą.

Ulubienica White Alice, która regularnie wraca na pokład „Czarownych Warsztatów”. Z wykształcenia tłumaczka i anglistka. W chwilach wolnych zajmuje się sportem. Należy do Flyons Ultimate Frisbee Płock – pierwszej lokalnej drużyny Ultimate Frisbee. To tam poznała swojego męża, a od niedawna jest młodą mamą. Jak widać pasja łączy nie tylko umysły, ale i serca.

Więcej na: www.maxmodels.pl/modelka-anqie.html

FB: www.facebook.com/Dlfferentia


fot. White Alice

fot. White Alice


fot. White Alice

fot. White Alice

Paulina Kotuniak

Na warsztatach u White Alice wystąpi po raz pierwszy. Aktorka i performerka, która czaruje ogniem. Na co dzień studentka Wydziału Sztuki w Krakowie, specjalność: animacja kultury w przestrzeni społecznej. Wrażliwa i eteryczna. Pasjonatka małych form przestrzennych i florystyki.


Zdjęcie wykonane podczas plenerowego spektaklu "Veni, vidi wici" będącego połączeniem Giant Puppet i Fire Show na podstawie mitu o Arachne. Reżyseria Joanna Stanowska. Krotoszyński Festiwal Ognia.

Zdjęcie wykonane podczas plenerowego spektaklu "Veni, vidi wici" będącego połączeniem Giant Puppet i Fire Show na podstawie mitu o Arachne. Reżyseria Joanna Stanowska. Krotoszyński Festiwal Ognia.


Magdalena Kubiak

Płocczanka na co dzień urzędująca w Warszawie. Subtelna i eteryczna. Na warsztatach u White Alice będzie pozować pierwszy raz. Nieograna twarz i słowiański typ urody sprawią, że z pewnością będzie rozchwytywana. To przednia okazja, by uwiecznić prawdziwego anioła.


Na zdjęciu Magdalena Kubiak, fot. Witold Fotografuje

Na zdjęciu Magdalena Kubiak, fot. Witold Fotografuje

ZAPISY:

email: white_alice@interia.com

fb: https://www.facebook.com/czarownewarsztaty/

www: http://www.warsztatyfoto.eu/

backstage, na zdjęciu Grażka, fot. Agnieszka Mularczyk
backstage, na zdjęciu Grażka, fot. Agnieszka Mularczyk

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 12/05/2018 05:15

    CytujSkomentuj

    O woooow

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.