02. fot. Grzegorz Kłeczek
Fot. Grzegorz Kłeczek
karolina
16/09/2013

Wspominkowy felieton: „CZAROWNE LATO” White Alice

Kolejna lipcowa edycja „Czarownych Warsztatów” odbyła się w miejscowości BUDY LUCIEŃSKIE. Malownicze plenery Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jezioro. Stacjonowaliśmy w ośrodku „Słoneczna Farma” Nazwa ta przyniosła nam rzeczywiście szczęście

Pogoda była rewelacyjna. Do tego magiczna osoba pani Mirki, właścicielki ośrodka, która przywitała nas śpiewająco grając na pianinie. Ciekawostką jest, że miejsca na edycję lipcową rozeszły się błyskawicznie, bo już w zimie. Warsztaty były  wyczekiwane przez uczestników. Dopisała nie tylko frekwencja ale i nastroje. Od samego początku czuć było pozytywne nastawienie i zapał do „sesjowania”.

Zwyczajowo zajęcia podzielone były na część teoretyczną, odwiedziny gości i sesje plenerowe. Pierwsza część warsztatów była przeznaczona na zdjęcia portretowe i modowe. Druga część na zdjęcia topless i akt. Pozowały przepiękne, profesjonalne modelki. Każda z nich obdarzona unikatowym typem urody. www.warsztatyfoto.eu/fotomodelki.html Za wizaż i fryzury odpowiadała specjalistka w tej dziedzinie Renata Bator. A całość warsztatów uwiecznił na filmie backstage Amadeusz Andrzejewski.

www.youtube.com/watch?v=J3DvC94eNyY

Warsztaty otwierały stylizacje folkowe. Modelki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły się w leśne nimfy i wodne rusałki. Białe, płócienne stroje i wianki z polnych kwiatów. Prawdziwą furorę zrobiły kucyki i kozy, które idealnie wpisały się w sielski nastrój zdjęć. Uwadze męskiej ekipy nie umknęła  pomarańczowa koparka, która ku zdziwieniu White Alice z dużym powodzeniem wzięła udział w sesjach.

Dużą przyjemność sprawił wszystkim „dzień ofeliowy”.  Tym razem modelki pozowały w romantycznych stylizacjach. Motywem przewodnim były aranżacje z żywych kwiatów przygotowane przez firmę Czag Florist. W ramach niespodzianki pozowała dodatkowo Justyna Owczarska. Uczestnicy mieli do dyspozycji 3 modelki na planie. Piękne bukiety i  kaskady różnobarwnych płatków wyczarowały jedyny w swoim rodzaju malarski klimat.

Całodniowa wycieczka do OPOROWA była uwieńczeniem części modowej. Kolejna zmiana stylizacji i okoliczności plenerowych. Bajkowy zamek otoczony fosą i rozłożysty, zabytkowy park. Wyjątkowe miejsce pełne uroku i tętniące zamierzchłą historią. Prawdziwa gratka dla zainteresowanych fotografią fashion. Tym razem modelki pozowały w eleganckich kreacjach od Patrycji Pagas.

Część aktowa to sesje nad jeziorem Lucieńskim i malownicze polany skąpane w promieniach zachodzącego słońca. Mroczne, pogańskie wiły i „Baśń o królu Lechu” Uczestnicy podzieleni na 3 grupy mieli za zadanie stworzyć swój odrębny scenariusz. Należy wspomnieć, że tego dnia oprócz modelek pozował Lech Korusiewicz, który bardzo szybko podbił nasze serca wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Ostatniego dnia warsztatów nikt nie myślał o wyjeździe. Tym bardziej, że mieliśmy okazję rozbudować wspomnianą historię, bazując tym razem na unikatowych kreacjach od Lidii Sajdak (LIIL)

Oprócz zdjęć odbywały się także zajęcia teoretyczne. Poruszane były tematy: światła w plenerze, kompozycji i komunikacji fotografa z modelką. Uczestnicy zetknęli się z prawem autorskim i wykładem dotyczącym psychologii twórczości. Niewątpliwą atrakcją były zajęcia z jogi prowadzone przez Lecha, który zaskoczył wszystkich po raz kolejny. Tym razem wystąpił w roli zawodowego instruktora !!! Odwiedziła nas także Agencja Artystyczna Ido promująca obecnie publikacje „Kolory Nadziei” (książka i dwie płyty muzyczne) Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z autorami tego nietypowego przedsięwzięcia. http://www.kolorynadziei.pl/ Wykład dotyczący ‘technik filmowania lustrzanką cyfrową’ przeprowadził Amadi (guru świata filmowego i nasz niezastąpiony operator) W samym środku warsztatów przybył Łukasz-Jankowski Wojtczak (obdarzony talentem kabaretowym, prawdziwy animator i człowiek renesansu) Najpierw przeprowadził wykład nt.: ‘dylematu doboru właściwego sprzętu do indywidualnych potrzeb fotografującego’ Następnie przedstawił swój autorski projekt: „Droga Krzyżowa na Fotografiach’ http://www.footoo.pl/dknf/

Przez całe lato działo się na prawdę sporo. Każdy z fotografujących był w swoim żywiole. To były wyśnione wakacje dla każdego miłośnika zdjęć. Kolejne, tygodniowe edycje odbędą się za rok. Tymczasem zaskakuję i przenoszę magiczną atmosferę do miasta. Zapraszam na jesienne, weekendowe edycje ‘Czarownych Warsztatów’ 2013, które odbędą się w PŁOCKU. Ognistowłose modelki i zabytkowa architektura. Zjawiskowe stylizacje i kreacje od projektantów. Kolejni goście ze świata kultury i sztuki. A wszystko to już za moment, bo w październiku. Grzech nie skorzystać – zaprasza White Alice


Fot. Łukasz Jankowski – Wojtczak

Fot. Łukasz Jankowski Wojtczak

Fot. Krzysztof Kowalczyk

For. Grzegorz Kłeczek

Fot. Krzysztof Kowalczyk

Aktualności na FB:

https://www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/131264216946129?fref=ts

Oficjalna strona: http://www.warsztatyfoto.eu/

Kontakt: alice_white@poczta.fm

02. fot. Grzegorz Kłeczek
02. fot. Grzegorz Kłeczek

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.