Sting_photo_koncert
We wrzesniu Sting zainauguruje otwarcie stadionu w Poznaniu / fot. materiały organizatorów
karolina
12/08/2010

Ekologicznie ze Stingiem

Już po raz trzeci Poznań zaprasza na koncert światowej klasy gwiazdy w ramach akcji POZnan* dla Ziemi. Po Nelly Furtado i grupie Radiohead swoją obecnością zaszczyci nas Sting

Poza ekologicznym charakterem wydarzenia, okazja do koncertowania jest jeszcze jedna – bardzo wyjątkowa. Otóż, 20 września 2010 roku Poznań jako pierwszy odda do użytku stadion, na którym rozegrane będą mecze Mistrzostw Europy 2012.

Podczas otwarcia pierwszej w Polsce areny Euro 2012 gwiazdor wystąpi w towarzystwie Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio (znanego ze współpracy m.in. z Pavarottim i Bocellim). Jest to jeden z 78 koncertów w ramach światowego tournee „Symphonicity”, które rozpoczęło się 2 czerwca w Kanadzie i ma na celu promocję nowego albumu.

Podczas koncertu w Poznaniu, Sting i 45 osobowa grupa muzyków zaprezentują swoje największe przeboje w nowych orkiestrowych aranżacjach. Wśród prezentowanych utworów znajdą się takie hity jak: Roxanne, Next To You, Every Little Thing She Does Is Magic, Every Breath You Take, Englishman in New York, Fragile,” “Russians, If I Ever Lose My Faith in You, Fields of Gold czy Desert Rose.

Wpływy z tegorocznego wydarzenia – symboliczne 5 złotych z każdego biletu – zostaną przekazane na działania proekologiczne. Ponadto, w ramach wspierania tej inicjatywy, catering zostanie przygotowany w ekologicznych naczyniach, a do oświetlenia poszczególnych miejsc na terenie stadionu będą wykorzystane energooszczędne żarówki LEDowe.

Organizatorem koncertu jest Miasto Poznań.
Bilety można kupować od 20 lipca 2010 roku za pośrednictwem www.eventim.pl.
Ceny biletów wahają się od 95 do 400 zł.

Dodatkowe informacje na temat koncertu dostępne są na stronie internetowej: www.poznan.pl/sting

Sting_photo_koncert
Sting_photo_koncert

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.