erith-kacperek2
Redakcja
09/11/2018

Kacperek poruszył Rudę Śląską, poruszy i Ciebie?

Bez przesady można powiedzieć, że ten 9-latek postawił na nogi całą Rudę Śląską. W mieście trwa wielka zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca, u którego zdiagnozowano wyjątkowo złośliwego guza mózgu.

Szansą na ratunek dla Kacperka jest leczenie w Niemczech. Bardzo drogie leczenie… Dwie duży imprezy charytatywne zaplanowano na weekend 23–24 listopada. W piątkowy wieczór w „Druidzie” koncert z The Party Is Over oraz Erith w rolach głównych, natomiast w sobotę w jednej z rudzkich szkół – maraton fitness.

Erith to niezwykła postać sceny alternatywnej. Występuje solo, otoczona baterią syntezatorów. Jej występy to coś więcej niż koncert. To teatr jednej aktorki, intrygująca mieszanka kosmicznych dźwięków, niesamowitego wokalu oraz niebanalnych tekstów. Pochodząca z Gliwic artystka ma w CV występy na festiwalach: Malta, Europejskie Targi Muzyczne CJG, Spring Break, Ars Cameralis, czy Soundrive Festival. Dała ponad 100 koncertów klubowych w Polsce i coraz chętniej jest zapraszana również poza granice naszego kraju. Jej muzyczny performance podziwiała publiczność w Lipsku, Ostrawie, we Lwowie i na węgierskim Samsara Festival. Erith wydała w tym roku debiutancką płytę „Speed of Light”.

The Party Is Over to śląski duet electro, także mający za sobą epizod w popularnym talent show – z tym, że w konkurencyjnej stacji. Wystąpili – z powodzeniem – w programie „Must Be The Music”. W tym roku ukazał się nowy materiał katowiczan „Lato”, na którym – w przeciwieństwie do debiutanckiego albumu „Stolen Symphonies” – znalazły się utwory z polskim tekstami. Na żywo Daria i Michał łączą klubową energie oraz zmysłowy vibe z elektroniczną lekkością. Ich koncerty zaskakują tanecznym klimatem, świdrującymi dźwiękami syntezatorów i intrygującym wokalem.

Początek charytatywnego koncertu śląskich wykonawców sceny electro od godziny 18.00. Cegiełki wstępu kosztują 20 złotych.

– Chcemy zrobić duży szum wokół tego wydarzenia i jeszcze mocniej nakręcić całą akcję. Mamy potwierdzony udział telewizji i kilku znaczących mediów. Zaprosiliśmy również ludzi praktycznie z całego Śląska – mówi Tomasz Dziedzic, współorganizator piątkowego koncertu.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/2145155055736763/

Historia Kacperka oraz jak mu pomóc: http://pomocwiecej.com.pl/grajdek-kacper

Kiedy? Piątek 23 listopada 2018. Początek imprezy o godzinie 18

Gdzie? Druid, Ruda Śląska, ul. Niedurnego 69

Siedem godzin z fitnessem, do tego kiermasz ozdób świątecznych, zajęcia dla dzieci oraz efektowny pokaz baniek mydlanych w wykonaniu finalistki „Mam Talent”. To atrakcje sobotniego maratonu w Szkole Podstawowej nr 16. Zajęcia fitness poprowadzą trzy instruktorki: Anna Pocztańska, Aleksandra Michalik oraz Anna Gierszyńska. Można dołączyć do uczestników w dowolnej godzinie imprezy. Cegiełka – pozwalająca korzystać z wszystkich atrakcji maratonu – kosztuje 30 złotych.

23-24 listopada – weekendem dla Kacperka! Warto się dołączyć!

erith-kacperek2
erith-kacperek2

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 09/11/2018 22:12

    CytujSkomentuj

    Niestety, w koncercie nie będę mogłą wziąć udziału z racji odległości ale chociaż udostępnię artykuł i może ktoś jeszcze przeczyta o dzielnym i walecznym chłopcu, któremu warto pomóc. Powodzenia Kacper, mega kciuki za zdrowie – trzymaj się!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.