Streets_of_Spain_Pokaz_flamenco
fot. materiały prasowe
Ela Makos
25/04/2016

Kultura hiszpańska bez tajemnic

Nadchodzi kolejna edycja festiwalu kultury hiszpańskiej Streets of Spain. Już w maju, w Warszawie będzie można rozsmakować się w pysznych winach i dać się porwać gorącym rytmom flamenco

Kultura hiszpańska zachwyca na wielu płaszczyznach i właśnie to będą pokazywać organizatorzy drugiej już edycji festiwalu kultury hiszpańskiej Streets of Spain. Poprzednia edycja imprezy przyciągnęła tysiące osób, które przez cały weekend mogły doświadczyć wspomnianej unikatowości tradycji i kultury. W tym roku festiwal Streets of Spain odbędzie się w dniach 7-8 maja. Podczas jego trwania każdy z mieszkańców stolicy będzie mógł poznać walory kultury Hiszpanii w kilku różnych odsłonach  – sztuce, tańcu, winie, filmie i jedzeniu.

Podczas tego majowego weekendu poznamy produkty, które przyjadą prosto z Hiszpanii, posmakujemy wina czy zobaczymy pokazy flamenco. Na ten czas zaplanowano także występy zespołów muzycznych, a także konkursy i lekcje języka hiszpańskiego.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą dwaj znani na całym świecie wybitni artyści z dziedziny street art – Oskar San Miguel Erice (Okuda) i Guillaume Alby (Remed). Twórcy przygotują niezwykłą instalację. W ramach festiwalu Streets of Spain połączą swoje unikalne style artystyczne, aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju kompozycję graficzną, która pokryje ścianę składającą się z butelek. Przygotowanie instalacji zajmie artystom 2 dni. Każdy z odwiedzających festiwal będzie mógł z bliska zobaczyć powstawanie tego dzieła sztuki na żywo.

Wszystko to będzie można zobaczyć już 7 i 8 maja 2016 br. w Warszawie. Kultura hiszpańska rozgości się na placu przy Centrum Handlowym Plac Unii City Shopping. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Degustacja win możliwa po wcześniejszej rejestracji.

Źródło: MSLGROUP

Streets_of_Spain_Pokaz_flamenco
Streets_of_Spain_Pokaz_flamenco

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.