ikona1234facet4
Ela Makos
01/09/2016

Lepiej być śmiertelnym

Wiele osób marzy o tym, by pewnego dnia zyskać nieśmiertelność. Nie w każdej sytuacji taka długowieczność mogłaby być dla nas korzystna. Co więcej, śmiertelność też może mieć swoje uroki. Ci, którzy zastanawiają się nad tym, jakie mogą one być powinni się wybrać na festiwal „Przemiany”

„Pokusa nieśmiertelności” tak brzmi tytuł tegorocznej edycji festiwalu Przemiany, która odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. Towarzyszyć mu będzie wystawa nosząca ten sam tytuł. Zaprezentowane na niej zostaną eksponaty, które ułatwią rozważania na temat przyszłości medycyny oraz roli osób starszych w życiu rodziny i lokalnych społeczności. Poza tym podczas festiwalu będzie można uczestniczyć w kilku panelach dyskusyjnych dotyczących tematu przewodniego tegorocznej edycji. Jeden z nich z pewnością zostanie poświęcony radykalnemu przedłużaniu życia.

Nad tym, czy dłuższe życie na pewno jest lepsze będzie można się zastanowić w niedzielę 4 września. Wtedy to odbędzie się debata, podczas której podjęta zostanie dyskusja na temat konsekwencji związanych z niemal nieograniczonym przedłużaniem życia. Poza tymi spotkaniami nie zabraknie też warsztatów. Jedne z nich stanowić będą panel dotyczący bioluminescencji. Uczestnicy dowiedzą się, czemu ma ona służyć, a także zostaną świadkami powstawania instalacji wykorzystującej takie bioluminescencyjne białko – jako źródło światła w lampach inspirowanych świecącą w oceanach meduzą z gatunku Aequorea victoria.

Podczas „śniadania nad rzeką” wszyscy zainteresowani tematyką zdrowego odżywiania będą mogli się natomiast dowiedzieć co jeść, by poprawić jakość swojego życia, i czy istnieje dieta długowieczności? Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik i targ zdrowej żywności.

Piknik potrwa od 1 do 4 września. Te kilka dni mają przybliżyć zebranym tematykę nieśmiertelności, jej wad oraz zalet, a także umożliwią gościom zapoznanie się z wieloma filmami i materiałami. Będą oni mogli również obejrzeć kilka koncertów czy spektakl teatralny.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

ikona1234facet4
ikona1234facet4

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.