zlota_tarka
Jazz, w dodatku na Mazurach? To musi się podobać / fot. materiały organizatora
karolina
03/08/2010

Luis Armstrong w Iławie

13 sierpnia 2010r, po raz kolejny jazzfani z całej Polski przybędą nad jezioro Jeziorak na Mazurach na doroczny Old Jazz Meeting. Podczas trzydniowego festiwalu w Amfiteatrze Luisa Amstronga, tradycyjnie zostanie przyznana nagroda Złotej Tarki dla najlepszego polskiego zespołu jazzowego minionego roku

Powalczy o nią piętnastu wykonawców: siedmiu piosenkarzy i osiem zespołów jazzowych, a wśród nich także iławska Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Główny koncert tegorocznej Złotej Tarki poświęcony będzie twórczości Henryka Warsa – kompozytora, który swe największe sukcesy odnosił w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Autor wielu niezapomnianych jazzujących piosenek i muzyki filmowej był prekursorem jazzu w Polsce. Jego piosenki zaśpiewają w Iławie: Ewa Bem, Jan Izbiński, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Marysia Sadowska, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom, Grzegorz Turnau, Agnieszka Wilczyńska i kwartet Rampa.

Na deskach Amfiteatru im. Luisa Armstronga pojawią się także zagraniczni wykonawcy. Wystąpią wówczas: SIBERIAN JAZZ BAND – zespół dixielandowy z Nowosybirska, znany już w Iławie BOB KERR & WHOOPEE BAND, międzynarodowa grupa muzyczna SOUL CATCHERS INTERNATIONAL z Amsterdamu i żeńska formacja CERTAINS L’AIMENT CHAUD.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie www.zlotatarka.pl. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne wydarzenia towarzyszące jazzowemu przedsięwzięciu. Bo Old Jazz Meeting, to nie tylko muzyczne występy. Festiwalowi towarzyszyć będą także liczne wystawy, prezentacje multimedialne i inne wydarzenia artystyczne. Punkty programu warte polecenia to z pewnością: „Dżez na Dżezioraku” (lub jak kto woli Jazz na Jezioraku) w tramwaju wodnym Ylavia, gdzie wystąpi Alexander’s Ragtime Band. Ponadto warto wybrać się na Bal Jazzowy, który odbędzie się w sobotę w parku. Za to w ostatnim dniu festiwalu- w niedzielę, gospodarze zapraszają na poranną mszę jazzową w Amfiteatrze i wieczorny koncert pt.: Muzyka Wiary w „Czerwonym Kościele” Ojców Oblatów z udziałem Ewy Urygi i jej zespołu.

Bilety jednodniowe w cenie 15zł i karnety w cenie 30zł są dostępne na www.ticketonline.pl.

Źródło: materiały promocyjne organizatorów

zlota_tarka
zlota_tarka

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.