proba-2016
fot. materiały prasowe
Ela Makos
19/02/2016

Mały artysta z wielkim sercem

W 2009 roku Brave Festival zyskał potomka. Jest nim Brave Kids. Brave Kids pozwala młodym ludziom z całego świata dzielić się swoją kulturą i tradycjami

Podczas 7. Edycji Brave Kids w Polsce pojawi się 144 młodych artystów z 20 krajów, leżących na 5 kontynentach. Misją tej inicjatywy jest stworzenie dzieciom platformy rozmów, spotkań i wymiany swoich doświadczeń. Wszystko to w atmosferze przyjaźni i szacunku. Te spotkania to jednak nie tylko rozmowy, ale także warsztaty artystyczne. Wszyscy młodzi goście w czasie trwania projektu tworzą barwne spektakle. Dzięki nim, z łatwością można zobaczyć, jak wiele różnych kultur znajduje się w jednym miejscu, a także przekonać się, że pomimo tej odmienności można działać wspólnie. Dla nich to możliwość poznania czegoś zupełnie nowego, czegoś co tak bardzo różni się od ich codziennego życia. Dla widzów to z kolei wielkie emocje i niesamowite wrażenia artystyczne.

Brave Kids pozwala włączyć się w to wzajemne poznawanie kultur także osobom dorosłym. Takie jest założenie całego projektu. Lokalna społeczność może zaangażować się w niego poprzez goszczenie w swoich domach młodych artystów. To nie tylko wielka przygoda dla gości, ale także ciekawe doświadczenie dla lokalnej społeczności. Chodzi w niej nie tylko o udostępnienie łóżka czy podzielenie się jedzeniem, ale także o otwarcie swojego serca. Takie spotkanie może także zaowocować zdobyciem wielu ciekawych informacji o tradycjach, które są dla nas bardzo odległe.

W Brave Kids uczestniczą młodzi ludzie mający od 8 do 16 roku życia. Dzieci, które przyjadą do Polski, między 18 czerwca a 3 lipca uczestniczyć będą w warsztatach artystycznych odbywających się równolegle w czterech polskich miastach Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu i Przemyślu. Wszystkie dzieci w dniach 3-14 lipca wezmą także udział w warsztatach artystycznych w Obornikach Śląskich, a wielki finał odbędzie się 15 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Ugościć młodych wykonawców może właściwie każdy. Chcesz stać się częścią Brave Kids? Dowiedz się więcej podczas spotkań w poszczególnych miastach:

Wrocław
12 marca, godz. 16.30
miejsce: Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, ul. Grabiszyńska 56
iwona@bravefestival.pl

Wałbrzych
19 marca, godz. 16.00
miejsce: Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki,  ul. Wysockiego 29
bravekids.walbrzych@bravekids.pl

Warszawa
15 marca, godz. 18.00
miejsce: Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54
bravekids.warszawa@bravekids.pl

Przemyśl
18 marca, godz. 18.30
miejsce: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek
bravekids.przemysl@bravekids.pl

Źródło: Mood Production

proba-2016
proba-2016

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.