Filharmonia_ikona
Koncerty muzyki renesansu i baroku odbywają się m.in. w Filharmonii / fot. Paweł Ulatowski
karolina
14/02/2011

Misteria Paschalia po raz ósmy w Krakowie

Ósma edycja festiwalu Misteria Paschalia rozpocznie się w tym roku 18 kwietnia i potrwa do Wielkanocnego Poniedziałku. Koncerty odbędą się naprzemiennie w Kościele św. Katarzyny i Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, natomiast najbardziej uroczysta część odbędzie się tradycyjnie w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce w Wielką Sobotę

Misteria Paschalia to jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce renesansu i baroku. Jego formuła opiera się na prezentacji muzyki związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, wykonywanej przez uzna­nych mistrzów i najznamienitszych inter­pretatorów muzyki dawnej. W czasie festiwalu krakowskie sale koncertowe, unikatowe wnę­trza sakralne oraz kaplica św. Kingi w Wieliczce rozbrzmiewają najpiękniejszymi arcydziełami tego okresu.

Festiwal cieszy się uznaniem krytyków i niesłabnącym zainteresowaniem melomanów. Trzykrotnie zwyciężał w rankingu wydarzeń kulturalnych opracowywanych przez tygodnik „Polityka”, „Rzeczpospolita” uznała go za jedno z najważniejszych wydarzeń 2008 i 2009 roku, a także dwukrotnie reprezentował Polskę na targach Midem w Cannes. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Filip Berkowicz z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Szczegółowy program festiwalu na:  www.misteriapaschalia.com.

Filharmonia_ikona
Filharmonia_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.