COHEN_NOHAVICA
fot. materiały prasowe
Ela Makos
25/01/2016

Muzyczni giganci

Co ma wspólnego Jaromir Nohavica z Leonardem Cohenem? Odpowiedź na to pytanie zna Marian Opania

Z jednej strony obaj panowie to wielcy indywidualiści. Z drugiej jednak niewątpliwie są w gronie muzycznych gigantów, których nie sposób doścignąć. Wie o tym reżyser koncertu wystawionego w 2014 roku na deskach Teatru Buffo – Marian Opania. Koncert ten zawierał największe przeboje obu muzyków. Takie jak: „Sisters of Mercy”, „Tower of Song”, „Hallelujah” czy „Potulní kejklíŕi”, „Až to se mnu sekne” i „Když mě brali za vojáka”. Co ciekawe, na potrzeby koncertu wszystkie utwory zostały przetłumaczone na język polski, a o oprawę muzyczną zadbał Janusz Stokłosa.

- Zbitka tych dwóch gigantów, przedstawienie ich w jednym spektaklu muzycznym było niebotycznie trudne ale czuję, że zdobyłem kolejny ze szczytów w moim życiu. Niech zaświadczą o tym swoim talentem wspaniali wykonawcy, wyszukani w całej Polsce. Włożyliśmy w to ogrom pracy, ale przede wszystkim wielkie serce – mówi Marian Opania.

W gronie wspomnianych przez reżysera wykonawców znaleźli się: Piotr Machalica, Agnieszka Matysiak, Iwona Loranc, Natalia Kujawa, Monika Węgiel, Dariusz Siastacz, Arek Kłusowski, Marcin Januszkiewicz, Bartek Nowosielski, Krzysztof Dracz oraz oczywiście Marian Opania.

Utwory wykonywane podczas koncertu znalazły się na dwupłytowym albumie pt. „Cohen-Nohavica”, który wydano pod koniec ubiegłego roku.

Źródło: MTJ/Fonobo

COHEN_NOHAVICA
COHEN_NOHAVICA

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.