OFF_Festival_2010_logo(2)
karolina
02/08/2010

OFFowy sierpień na Śląsku

W dniach 5-8 sierpnia potrwa w Katowiach OFF Festiwal, który jest jednym z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce

Tegoroczna – piąta edycja – odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Wyjątek stanowi jedynie koncert amerykańskiej grupy Matmos, który zainauguruje ciąg muzycznych wydarzeń w klubie Hipnoza, w czwartek 5 sierpnia. Pozostali wykonawcy zagrają w Dolinie Trzech Stawów. OFF Festival Katowice 2010 to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. W sumie przez 4 dni odbędzie się około 100 koncertów.

OFF Festival to nie tylko skondensowanie alternatywnych dźwięków. Odskocznią od mocnych uderzeń wydobywających się ze scen, będzie kino (muzyczne oczywiście) i warsztaty producenckie. Każdego dnia festiwalu od godziny 20:00 do późnej nocy dla widowni przygotowano różne propozycje m.in.: warsztaty „Produkcja off-muzyki po łódzku”,  prelekcja pt.: „Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit i historia produkcji muzycznej”, 2 cykle filmowe Off Festivalu: Le Passeur i Impact/Collison.

Off Festiwal Katowice 2010 jest dedykowany 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Projekt jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bilety są dostępne w sieci sprzedaży Ticketpro, Eventim i Ticketportal. Cena biletów jednodniowych wynosi 69zł, a karnety trzydniowe są dostępne w cenie 120zł (do 5 sierpnia) i 140zł (od 6 sierpnia). Karnety czterodniowe oraz bilety na koncert Matmos zostały już wyprzedane.

OFF_Festival_2010_logo(2)
OFF_Festival_2010_logo(2)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.