OpoleFestival
Festiwal w Opolu co roku zaciąga do telewizorów miliony widzów w całej Polsce.
karolina
31/08/2010

Opole – kabaretowo i serialowo

W tym roku, między 10 a 12 września, w Opolu już po raz 47 będzie działo się „coś” wyjątkowego. Tegoroczny, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, to spotkanie nie tylko z gwiazdami piosenki, ale także ze znanymi i popularnymi aktorami i prezenterami TVP. Podczas trzech dni festiwalu nie zabraknie występów młodych debiutantów i znanych kabaretów.

Ze względu na niespodziewany rozwój wydarzeń w Polsce, Festiwal w Opolu dobywa się w tym roku nie wiosną, a  jesienią. Również dla odmiany, pierwszego dnia Festiwalu publiczność zgromadzona w amfiteatrze nie obejrzy koncertu Premier. Telewizja uznała, że ze względu na przesunięcie terminu Festiwalu na wrzesień nie ma potrzeby kreowania muzycznych hitów. Zamiast tego na scenie wystąpią gwiazdy polskich seriali, a widownia zdecyduje o wyborze Serialowego Przeboju Lata. Aktorzy popularnych filmów TVP zaśpiewają wspólnie z zaproszonymi artystami estrady wybrany przez siebie przebój, który ich zdaniem wybitnie zasługuje na miano Serialowego Przeboju Lata. Wśród wykonawców pojawią się Robert Gawliński, Ania Wyszkoni, Piotr Kupicha , Tomek Szczepanik oraz zespół De Press. Razem z nimi zobaczymy m.in.: Olgę Frycz, Piotra Polka i Kaję Paschalską. Widzowie, wysyłając sms-y, wyłonią zwycięzców.

Z kolei, drugiego dnia, w sobotę, zostaną rozdane nagrody SUPERJEDYNKI w ośmiu kategoriach: przebój, płyta rock, płyta pop, płyta hip-hop, debiut, zespół, wokalistka, wokalista. Podczas koncertu widzowie wybiorą najlepszych polskich artystów oraz dodatkowo docenią najlepiej prezentującego się wykonawcę podczas koncertu – przyznając Superjedynkę Superjedynek.

W sobotnim programie nie zabraknie też chętnie oglądanego Kabaretonu, w którym zobaczymy m.in. Neo-Nówkę, Paranienormalnych, OT.TO, a późnym wieczorem publiczność zabawiać będą Laskowik i Molicki.
Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Kombi. Podczas koncertu wykonają stare, znane przeboje oraz utwory z ostatniej płyty „O miłości”.

Festiwal zakończy się występem Kabaretu Starszych Panów. Publiczność usłyszy znane piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w nowych, zaskakujących a niekiedy nawet brawurowych wykonaniach.
I jak co roku, okaże się, że „piosenka jest dobra na wszystko”.

Bilety na festiwal można nabyć od 1 września, bezpośrednio w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu oraz drogą internetową na www.kupbilet.pl. Ceny biletów wahają się od 50 do 100 zł (w zależności od zajmowanego sektora i repertuaru  na dany dzień).

Źródło: www. festiwalopole.com

OpoleFestival
OpoleFestival

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.