piknikcountry
JJ
21/07/2013

Piknik Country

W tym roku odbędzie się 32. edycja legendarnego Pikniku Country & Folk (26-28 lipca). Na to muzyczne święto country przyjeżdża corocznie do Mrągowa kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta

Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe i muzyka stwarzają niezapomnianą atmosferę. Fani muzyki country oprócz udziału w koncertach w amfiteatrze bawią się podczas bezpłatnych imprez towarzyszących w mieście Nowy amfiteatr, międzynarodowe i rodzime gwiazdy nurtu country, bluegrass, rockabilly i folk oraz 3 pełne dni najlepszej zabawy! Piknik Country & Folk to zdecydowanie największa impreza country w Polsce, a zarazem jeden z największych festiwali poświęconych tej muzyce w Europie. Co roku impreza gromadzi tysiące fanów oraz największe gwiazdy muzyki country. Podczas kilku ostatnich edycji na deskach mrągowskiego amfiteatru występowali również najsłynniejsi polscy artyści sceny pop-rock.

Tegoroczny Festiwal zapowiada się niezwykle ekscytująco i odbywa się pod hasłem „Festiwal Piknik country & Folk”. Wystąpią gwiazdy światowego formatu, nie zabraknie również polskich, znanych i lubianych wokalistów i zespołów country. Organizatorzy chcą kontynuować muzyczny powrót do korzeni, gdzie jest więcej country i gatunków pokrewnych – bluegrassu i rockabilly, ale również podążając za światowymi trendami w muzyce country, iść w kierunku folku! Wśród tegorocznych występów m.in: koncerty gwiazd zagranicznych: FAT BOY, CLUTTERBILLIES, RAY SCOTT, MODERN EARL Koncerty gości specjalnych: ZAKOPOWER, DŻEM, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Koncerty polskich gwiazd: Ala Boncol, Manson Band, Hamak, Zgredybillies, Sebastiana Riedla & Cree.

Po raz pierwszy w historii festiwalu zaplanowano specjalny niedzielny projekt Riders Night . Podczas tego wieczoru nadany zostanie piknikowi, trochę bardziej rockowy pazur. Na scenie amfiteatru pojawią się takie zespoły jak Dżem, Oddział Zamknięty, Manson, Hamak. Zagraniczną gwiazdą wieczoru będzie grupa Modern Earl – reprezentanci amerykańskiego southern-rocka i outlaw country.
Więcej informacji: www.ckit.mragowo.pl

piknikcountry
piknikcountry

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.