Nelly Furtado pojawi się w Warszawie
Na zkończenie wakacji w Warszawie pojawią się gwiazdy / fot. materiały organizatoa
karolina
04/08/2010

Pomarańczowa, muzyczna Warszawa

28 i 29 sierpnia na warszawskim Służewcu odbędzie się kolejna już edycja Orange Warsaw Festival. To prawdziwe brzmienie. Muzyka przez duże „M”. Wielkie gwiazdy, różne style

Orange Warsaw Festival zagra w nowym miejscu i formule. Za jego realizację odpowiadają marki – TVN (organizator) i Orange (sponsor tytularny).

Pierwszego dnia wystąpią artyści nurtów alternatywnych. Niezaprzeczalną gwiazdą będzie grupa rockowa Hole z Courtney Love na czele. Zespół wraca po 8 latach nieobecności, z nowym Albumem Nobodys Daughter. Amerykańska wokalistka, gitarzystka i aktorka. Wielka artystka i osobowość. Skandalistka, wdowa po Kurcie Cobainie. Hole zagra w Polsce po raz pierwszy. Wielką fanką Love jest Edyta Bartosiewicz, która także wystąpi tego dnia na festiwalu po raz pierwszy od 10 lat! Bartosiewicz – jedna z największych gwiazd polskiej muzyki powraca! Długo kazała czekać swoim fanom na kolejną płytę.

Ale oni nie zapomnieli. Edyta to wielki talent, sama komponuje, pisze i wykonuje utwory. Perfekcjonistka. Minęła dekada, ale w końcu jesienią ukaże się najnowsza płyta artystki. Na scenie Orange Warsaw Festival zagra i zaśpiewa kilka utworów z nowego albumu, jednak przede wszystkim przypomni swoje największe hity.

Na scenie festiwalu pojawią się też bardzo popularni White Lies, trio z Wielkiej Brytanii, które w 2009 roku w ekspresowym tempie wskoczyło na pierwsze miejsce brytyjskich list przebojów. Będą też rodzime klimaty: polskie zespoły: Kim Nowak i Kumka Olik. Kim Nowak to zespół założony przez braci Waglewskich. Nazwa odnosi się do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Ich debiutancki album ukazał się w tym miesiącu. Z kolei Kumka Olik to jedna z najciekawszych młodych grup muzycznych w Polsce. Przez krytyków i publiczność uznana została za najważniejszy polski debiut roku 2009.  Wkrótce ukaże się druga płyta zatytułowana „Podobno nie ma już Francji”.

Drugi dzień organizatorzy dedykują szerszej publiczności. Scena będzie należała do bardziej popularnych rytmów. Agnieszka Chylińska to główna polska wokalistka tego dnia. Albumem Modern Rocking Chylińska odeszła od wizerunku wokalistki rockowej. Krążek utrzymany w stylu dance, nagrany z duetem producenckim PLAN B (Bartek Królik i Marek Piotrowski) stał się ogromnym sukcesem komercyjnym, zdobywając szczyt rankingów na najlepiej sprzedające się albumy w Polsce i uzyskując (w pierwszym tygodniu sprzedaży) status złotej płyty, natomiast po trzech tygodniach – status płyty platynowej.

Tego dnia wystąpi również Monika Brodka. Hitem może okazać się Mika. Artysta pochodzi z Libanu. Zawojował świat hitem Relax – take it easy. Był nominowany i zdobył wiele nagród, w tym Grammy, Brit Awards, MTV, World Music Awards, Virgin Media i wiele innych.

Kolejna artystka tego dnia to Lisa Hannigan. Jej album Sea Sew zdobył najważniejsze nagrody w Irlandii, a jej muzyka określana jest jako hipnotyzująca. Jednak prawdziwa gratka czeka fanów na sam koniec wieczoru. Na scenie pojawi się międzynarodowa gwiazda, właścicielka wspaniałego głosu, Nelly Furtado. Furtado to kanadyjska artystka pop, R&B i folk, laureatka wielu nagród w tym GRAMMY i MTV Europe Music Awards. Na swoim koncie ma 20 milionów sprzedanych płyt. W Warszawie będzie po raz pierwszy i wykona swoje największe przeboje.

źródło: materiały organizatorów

Nelly Furtado pojawi się w Warszawie
Nelly Furtado pojawi się w Warszawie

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.