"Sofa" Krafcy
Redakcja
19/05/2011

Premiera teledysku „Sofa”

Zespół KraFcy prezentuje pierwszy teledysk promujący debiutancki album „eF”. Po bardzo dobrze przyjętym melodyjnym singlu „Bez znieczulenia” Krafcy pokazują zdecydowanie bardziej alternatywne oblicze

Teledysk do piosenki „Sofa” został zrealizowany we współpracy z Maciejem Grałkiem (www.maciejgralek.pl). Inspiracją do jego powstania była sesja fotograficzna do płyty „eF”, którą grupa odbyła pod koniec 2010 roku. Wtedy też powstał pomysł oraz koncepcja scenariusza. Całość została nagrana w krakowskim klubie „Masada”.

Utwór „Sofa” jest częścią debiutanckiego albumu Krafców – „eF„, który ukazał się w styczniu 2011 roku i zawiera 12 autorskich piosenek zespołu. Płyta „eF” to solidna dawka gorącej, tętniącej życiem muzyki wzbogacona niebanalnymi tekstami wyłącznie w języku polskim. Ciekawostką jest to, że album został sfinansowany przez fanów zespołu, którzy za pośrednictwem portalu megatotal.pl zebrali środki na jego zrealizowanie i wydanie. „eF” to energetyczna pulsacja disco-funk-soul-rocka świetnie sprawdzająca się zarówno w wersji płytowej jak i podczas koncertów.

Zespół KRAFCY tworzy sześciu profesjonalnych muzyków, którzy swoje doświadczenie nabyli między innymi u boku takich artystów jak: TSA, Monika Brodka, ZIYO, Renata Przemyk czy Pueri Cantores Sancti Nicolai.

Teledysk „Sofa”:


"Sofa" Krafcy
"Sofa" Krafcy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.