Seven-Festival
JJ
09/07/2013

Seven Festiwal w Węgorzewie

W dniach 11- 14 lipca odbędzie się kolejna, jubileuszowa – dwudziesta edycja Seven Festival Music & More

Seven Festiwal polski rockowy festiwal muzyczny odbywający się na Mazurach. Oprócz polskich zespołów, zapraszane są także grupy zagraniczne. W tym roku zagrają m.in. : Tiamat, Closterkeller, Illusion, My Dying Bride, TSA, Riverside.
Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1991 roku. Do 1994 roku był organizowany przez węgorzewską jednostkę wojskową. Entuzjazm i amatorskie pomysły organizatorów często zdumiewały zawodowe agencje. Po pierwszych latach prób i poszukiwań Festiwal na stałe zadomowił się w Węgorzewie.

W 1995 roku powiało wielkim światem. Organizacji Festiwalu podjęła się Agencja Artystyczna „Bogdan Studio”, obecna na węgorzewskiej imprezie także przez kilka następnych lat. Wtedy Festiwal odbywał się pod nazwami: PRINCE ROCKS POLAND (trzy edycje) i EB ROCK FESTIWAL (1999 r.). Przez dwa kolejne lata w Węgorzewie Festiwal się nie odbył. I nawet nieliczni do tej pory przeciwnicy rockowych koncertów musieli przyznać, że nic nie wypełniło dziury po Festiwalu. Nie było rzesz turystów, mediów, nikt o mieście nie mówił.
W końcu 2001 roku przy Urzędzie Miejskim w Węgorzewie zawiązał się Komitet Organizacyjny Festiwalu Węgorzewo 2002. Komitet pod kierownictwem Aleksandra Iwaniuka, przy znaczącym zaangażowaniu władz samorządowych zorganizował kolejną edycję festiwalu. Przez te lata zmieniała się polska muzyka młodzieżowa, nowinki techniczne wzbogacały przekaz artystyczny niemalże z roku na rok. Pogujący młodzieńcy z 1992 roku przyszli ze swymi dziećmi na festiwal w 2002 roku. Każda edycja miała swoją atmosferę

Więcej informacji: www.sevenfestival.com

Seven-Festival
Seven-Festival

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.