ramona_4dee7af5a2949
Ramona Rey zaśpiewa na konercie w obronie wolności słowa/fot. mat.prasowe
JJ
08/06/2011

Solidarni z Rosją

Ramona Rey i Leszek Stanek – bohater sesji z czwartego numeru EksMagazynu są inicjatorami koncertu pod hasłem „Solidarni z Rosją: Za Wolność Słowa”.

Wydarzenie ma wspierać rosyjskich muzyków, którzy wystąpią w Moskwie na wielkim koncercie w obronie słynnego dziennikarza muzycznego
i animatora kultury – Artioma Troickiego. To właśnie na jego zaproszenie Ramona zagrała koncerty w Moskwie i Petersburgu. Troicki jest orędownikiem wolności słowa, przez co obecnie toczą się przeciwko niemu cztery sprawy sądowe. Odważył się on publicznie skrytykować rosyjskie media za ich zakłamanie i zatajenie prawdziwej wersji dramatycznych wydarzeń, jakie ostatnio miały miejsce w Moskwie: kiedy w wypadku samochodowym spowodowanym przez rosyjskiego dygnitarza zginęły dwie lekarki jadące do chorego, to właśnie kobiety obarczono winą za wypadek. Kilkanaście ulicznych kamer, które zarejestrowały zdarzenie, nagle uległo „zepsuciu”, a świadkowie zostali zastraszeni…

Publiczne wystąpienie przeciwko temu absurdowi przysporzyło Troickiemu poważnych problemów, dlatego też rosyjscy artyści postanowili zabrać głos, organizując 10 czerwca wielki koncert solidarności pod hasłem Za Syobodu Slova (Za Wolność Słowa).

Podobne wydarzenie Ramona Rey inicjuje w Polsce. 9 czerwca w Warszawie odbędzie się koncert „Solidarni z Rosją: Za Wolność Słowa”, na którym wystąpią:

Serge Bourbon
Madox
Marcin Czyżewski
Asia Ash
Ramona Rey
Spontaniczny koncert na ulicy Chmielnej w ramach Flow Music Corner poprowadzi:
Michał Piróg

Relacja z warszawskiego koncertu zostanie zaprezentowana na telebimach podczas wielkiego koncertu w Moskwie!!!

EksMagazyn zaprasza na Chmielną 2 już 9 czerwca. Start o godzinie 20!

Źródło: mat.prasowe

ramona_4dee7af5a2949
ramona_4dee7af5a2949

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.