stine_janvin_motland_fot_camille_blake
Edyta Nowicka
17/03/2020

Stine Janvin w Polsce

Już 20 marca do Warszawy przyleci Stine Janvin, norweska artystka dźwiękowa związana m.in. z wytwórnią PAN.

Jej koncert odbędzie się w ramach wernisażu wystawy „Wiek półcienia” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Stine jest wokalistką i artystką dźwiękową. W swojej pracy wykorzystuje dużą elastyczność swojego głosu i bada sposoby, w jakie można go oddzielić od naturalnych, ludzkich powiązań. Współpracowała m.in. z Holly Herndon, Susanną, Matsem Gustafssonem, Thorem Harrisem i polskim duetem BNNT.

Jej ostatnia praca to „Fake Synthetic Music” – dzieło wykorzystujące na równi głos, przestrzeń oraz światło. Inspirowana dźwiękami rave’u, wykorzystuje melodie zaczerpnięte z muzyki techno i trance, a także opiera się mocno na iluzjach dźwiękowych i optycznych oraz emisji otoakustycznej (emisji przez ucho wewnętrzne dźwięków w odpowiedzi na bodziec akustyczny). Po koncercie odbędzie się afterparty z kolektywem Synergia.

Koncert jest częścią wernisażu „Wiek półcienia”, na której zaprezentowane zostaną prace artystyczne z ostatnich pięciu dekad, bazujące na obserwacji i wizualizacji przemian zachodzących na kuli ziemskiej. Stanowi ona przestrzeń do dyskusji na temat „zarządzania nieodwracalnym” oraz nowych form solidarności, empatii i bycia razem w obliczu kryzysu klimatycznego.

stine_janvin_motland_fot_camille_blake
stine_janvin_motland_fot_camille_blake

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.