yasmin levy
Redakcja
22/11/2018

To, co najpiękniejsze z Yasmin Levy

25 listopada br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze…”. Tym razem Polskie Radio zaprosiło gwiazdę world music – Yasmin Levy. Artystka wystąpi po raz pierwszy w Polsce z orkiestrą.

„To, co najpiękniejsze… Jesień” to kolejny z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

Po poprzednich koncertach tego cyklu, entuzjastycznie przyjętych przez publiczność, nadszedł czas na odsłonę jesienną, podczas której na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego pojawi się najsłynniejsza pieśniarka ladino – Yasmin Levy. Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej izraelska artystka wystąpi po raz pierwszy w Polsce z orkiestrą, a będzie to znakomita Polska Orkiestra Radiowa, którą poprowadzi jej dyrektor artystyczny Michał Klauza.

W drugiej części wieczoru Artystka zaprezentuje się z własnym zespołem w składzie: Yechiel Hasson, Ishay Amir, Amir Shazar i Nadav Biton. Artystka będzie także gościem audycji „Przeboje przyjaciół Jedynki” w sobotę, 24 listopada br. po godz. 17.00 na antenie Programu 1, po godz. 20.00 w audycji „Lista Osobista” w radiowej Trójce oraz w programie radiowej Dwójki „Folk-Express” o godz.15:30 w dniu koncertu.

Koncert „To, co najpiękniejsze… – Jesień” rozpocznie się o godz. 19.00 w niedzielę, 25 listopada br. Polskie Radio przygotowało transmisję na antenach Programu 1 i Programu 2 oraz – retransmisje we fragmentach w Święta Bożego Narodzenia – w radiowej Trójce.  Wydarzenie będzie można także obejrzeć w streamingu na stronie internetowej polskieradio.pl. Gospodarzami wieczoru będą Magdalena Łoś-Komarnicka i Paweł Sztompke.

yasmin levy
yasmin levy

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 25/11/2018 20:17

    CytujSkomentuj

    Cudowna, uwielbiam – głos, osobowość sceniczną i urodę jako kobiety. Przepiękna postać jako artysta i człowiek właśnie. Bo to, że się ma DAR to jedno – a drugie to trzeba umieć się jeszcze tym głosem posłużyć i rozwijać. Pani Yasmin to na pewno ma.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.