Plakat Transatlantyk 2016
fot. materiały prasowe
Ela Makos
10/02/2016

Transatlantyk Festival 2016

Zastanawialiście się może, kiedy i gdzie odbywać się będzie Transatlantyk Festival 2016? Znamy odpowiedzi na te pytania! Tegoroczna edycja z pewnością będzie inna niż poprzednie

Transatlantyk Festival 2016 odbędzie się w Łodzi. Miejsce to jest o tyle istotne, że stanowi stolicę polskiego filmu, co dobrze koresponduje z projekcjami poszczególnych filmów. Organizatorzy czekać będą na wszystkich zainteresowanych od 23 do 30 czerwca 2016 roku, gdyż właśnie na ten czas zaplanowano tegoroczną edycję.

Właśnie w stolicy polskiego filmu po raz pierwszy widzowie z naszego kraju będą mogli zapoznać się z kilkoma naprawdę niesamowitymi produkcjami. Zagoszczą tam najlepsze filmy z prestiżowych zimowych i wiosennych światowych festiwali – Cannes, Sundance czy Berlinale. Co więcej, organizatorzy zapewniają również, że zdecydowana większość seansów i wydarzeń będzie bezpłatna. Chcą oni, aby Transatlantyk był otwarty i dostępny absolutnie dla każdego!

Ta inicjatywa świetnie współgra także z tematyką tegorocznej, 6. edycji. Przewodnią ideą jest bowiem katastrofa uchodźców, kryzys Europy, czy szerzej – całej zachodniej cywilizacji. Aktualnie blisko 60 milionów ludzi stało się uchodźcami na skutek wojen i prześladowań – więcej niż kiedykolwiek po II wojnie światowej. Połowa spośród nich to dzieci. Dlatego też temat jest tak ważny i został podjęty przez organizatorów tego wydarzenia.

Ta edycja jest także przełomowa dlatego, że po raz pierwszy TRANSATLANTYK współpracuje ze sponsorem tytularnym, jakim jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Źródło: PGNiG TRANSATLANTYK FESTIVAL

Plakat Transatlantyk 2016
Plakat Transatlantyk 2016

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.